Tercan, saldırıya uğradığını iddia etti

Evine gitmek üzere aracına bindiği sırada yüzü maskeli kişiler tarafından saldırıya uğradığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) önceki dönem Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı açıklamada,  'Saldırılar Bizi Yıldıramaz' dedi.

Tercan, saldırıya uğradığını iddia etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Evine gitmek üzere aracına bindiği sırada yüzü maskeli kişiler tarafından 09 Nisan 2024 Salı akşamı gece karanlığında saldırıya uğradığını iddia eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) önceki dönem Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yazılı açıklamada bulunarak olayı anlattı.

9 Nisan 2024 Salı Mega Parkta, maç izledikten sonra evine giderken gece karanlığında saldırıya uğradığını savunan Tercan, 1984 yılından beri Edirne’de yaşadığını ve ilk defa böyle bir müessir olayla karşılaştığını söyledi.

"Yaptıklarınızı unutacağız belki ama asla affetmeyeceğiz"

Başkalarını üzerek ilerlemeyi düşünmenin çok kötü bir seçenek olduğunu söyleyen Tercan, "Hayat kimsenin ağlayarak kaybettiğini bir başkasına gülerek kazandırmıyor. Hayat, er ya da geç insanın başkasına yaşattığı şeyleri kendisine de yaşatıyor. Fakir-fukaranın çocuklarını kullanarak insanların üzerine gönderenler toplumun yüz karalarıdır. Saldıran kişilere üzülüyorum kendilerine haksızlık ediyorlar ve kullandırıyorlar. Bu kişileri maşa olarak kullananlara lanet olsunYalnızca köleler efendisinin sarayı ve servetiyle gurur duyar. Düşünceden, sorgulamadan yoksun her insan, zincirsiz köledir. Dalkavuk, konuştuğu zaman kendi fikirlerini değil efendisinin hoşuna gidenleri konuşur. Efendilerine en çok hata yaptıranlar da dalkavuklardır. O yüzden dalkavukluk  büyük ihanettir.. Ve yoldan çıkarıcıdır… Kasnağı kırık davul gibi, akordu bozuk saz gibi nasıl da ses veriyorsunuz... Uğradığımız bütün haksızlıklara rağmen gururla kaldıracağımız başımızı.. Çünkü biz kimsenin sırtında bıçaklar bırakmadık, kimsenin kalbinde yara olmadık. Yaptıklarınızı unutacağız belki ama asla affetmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

"Ne oldu başınız göğe mi değdi?"

Yapılan iyilik ya da kötülüğün misliyle geri döndüğünü söyleyen Tercan, "Belki bunun farkına varamıyoruz ama hiçbir şey karşılıksız kalmıyor. Bu yüzden hayatının hangi anında olursa olsun uğradığın bir haksızlığın kimsenin yanına kâr kalacağını düşünme, çünkü asla kalmıyor. Bir kere daha şahit oldum ki kime fedakârlık etmiş, kime koşar adım gitmişsen onun ilk hançerlediği, gözünün yaşına bakmadığı da sen oluyorsun. Kalp yaşayınca öğreniyor, kendini kimse için heder etmemesi gerektiğini. Şimdi bana saldıranlara soruyorum? Ne oldu başınız göğe mi değdi? Madalyamı taktılar? Yoksa Kahraman mı ilan ettiler? Unutmayın ki; her ahın bir acısı vardır! Gerçekleri yazdığımdan dolayı rahatsız olanlara diyorum ki; Bu işin sonunda ölümde olsa gerçekleri yazmamı kimse engelleyemez. Kaba kuvvetle, tehditle, şantajla şahsımı yıldırmak istiyorlarsa yanılıyorlar. Makamlarınıza fazla güvenip kibirlenmeyin daha geçen hafta kimlerin makamları yerle bir oldu… Menfaat yolunda ilerlemeye çalışan herkesin... Elbet ayağı kendi 'ihanetine' değecek... Zamanı var... Acelesi yok... Çünkü; Biz hayatımızda hiç insan kullanmadık. Yaradan’dan gelen başımız üstüne dedik. Allah'ın verdiği bir canımız vardır... O Can! Namusumuza, Şerefimize, Hasiyetimize, İffetimize bin defa kurban olsun... Son kanımıza kadar fani bedenimiz mukaddesatımız ve de mukadderatımız için feda ve armağan olsun" şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

 

 

HABER MERKEZİ