TEMAD 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KAPSAMINDA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında kutlama mesajı yayımladı. Bildiş yayımladığı mesajda, 'Bu aziz vatanı ve cumhuriyetimizi bizlere armağan eden şehitlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize Allah'tan rahmet dilerim. Cumhuriyetimizin ilan edildiği günden bugüne kadar bu yolda emeği geçen herkesi saygı ve minnetle yâd ediyorum.' İfadelerine yer verdi.

TEMAD 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KAPSAMINDA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde yayımladığı kutlama mesajında, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğu vurguladı.

Bildiş; 'Kutsal vatan toprağını, 19 Mayıs 1919 günü yakılan bağımsızlık ateşi ile bütün varlığını ortaya koyarak özgürleştiren aziz milletimize en büyük hediye 28 Ekim 1923 günü  "Efendiler! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz." diye müjdesi ile zaferin büyük komutanı Gazi Mustafa Kemal tarafından verilmiştir. "Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet"  ve "Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Milletin" olduğuna inanan Ulu Önder'in hazırladığı anayasa değişikliği teklifi ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin 29 Ekim 1923 günü yapılan oturumunda, Türkiye Devletinin yönetim şekli Cumhuriyeti olarak kabul edilmiştir.Cumhuriyetin ilanı ile bağımsızlığımızı ve millet iradesinin üstünlüğünü tescil ederken aynı zamanda kazandığımız hak ve özgürlükler ile gelişen dünyaya daha hızlı ayak uydurabilen fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirme imkanına kavuşmuş bulunuyoruz.' Dedi.

Cumhuriyetin kazanımları ile bugün modern dünyada saygınlığını kazanmış güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti olduğunu dile getiren Bildiş, bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmanın huzurunu ve güvenini yaşadıklarını aktardı. Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkmanın herkesin öncelikli görevi ve sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Bildiş, Türk Milleti'nin Cumhuriyeti ilan eden atalarının taşıdığı asil ruhla geleceğine daha güvenle bakmaya devam edeceğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını vurgulayan Bildiş, 'Bu aziz vatanı ve cumhuriyetimizi bizlere armağan eden şehitlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize Allah'tan rahmet dilerim. Cumhuriyetimizin ilan edildiği günden bugüne kadar bu yolda emeği geçen herkesi saygı ve minnetle yad ediyorum.Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı Yönetim Kurulu, üyeleri ve şahsım adına; bir evladı olmaktan her zaman onur ve şeref duyduğumuz asil milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım.' İfadelerine yer verdi.