• Haberler
  • Edirne
  • Telefonlarına gelen mesaj ile hayatlarının şokunu yaşadılar         

Telefonlarına gelen mesaj ile hayatlarının şokunu yaşadılar         

         Edirne'de yaşayan Cemre Nur Kala ve eşi Zeynep Kala, cep telefonlarına gelen mesaj ile hayrete düştü. Siyasi parti üzerinden mesaj gelmesi üzerine E-Devlet sistemini kontrol eden çift onayları olmadığı halde DEVA Parti'sine üyelik kaydı yapıldığını gördü ve bu olay üzerine harekete geçerek Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na DEVA Partisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Telefonlarına gelen mesaj ile hayatlarının şokunu yaşadılar         
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de yaşayan Cemre Nur ve Zeynep Kala çifti telefonlarına gelen siyasi parti mesajı üzerine hayatlarının şokunu yaşadı. Herhangi bir siyasi parti üyeliği bulunmayan çift E-devlet sistemi üzerinden kontrol ettiklerinde ise kendilerinin onayı olmadan DEVA Partisi’ne üyelik kaydının yapıldığını gördü.

E-Devlet üzerinden evraklarını çıkarıp konuyu yargıya taşımak isteyen Kala çifti, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak üyelik kayıtlarının kendilerinden onaysız olarak yapıldığını ve yasal işlemlerin yapılması için konunun takipçisi olacaklarını belirtti.
         TC kimlik numaraları kullanılarak kendilerinden habersiz DEVA Partisi’ne üye yapıldıklarını iddia eden Edirne’de yaşayan Cemre Nur Kale, bizlerin adına TC kimlik numaralarımızı kullanıp bizi parti üyesi olarak göstermişler, gerekli yasal işlemlerin başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunup yasal işlemlerin başlatılması için harekete geçtiklerini belirtti.
         Kala, “Cep telefonumuza gelen mesaj ile birlikte hayrete düştük. Ben çifte vatandaşım, Avusturya’da doğdum, Türkiye’ye yerleştim. Benim ve eşimin herhangi bir siyasi parti üyeliğim bulunmamasına rağmen cep telefonumuza mesaj geldi. Bizim TC kimlik numaralarımızı kullanarak DEVA partisine üyelik kaydı yapılmış bizim adımıza ve üyelik oluşturulmuş. E-Devlet üzerinden sorgulama yaptığımızda herhangi bir siyasi parti ile alakamız olmadığı halde üyelik kaydımızın olduğunu gördük. 24 saat geçmeden bu duruma müdahale etmek için Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunduk. Değimi yerinde ise namusumuz olan TC kimlik numaramızı hiçe sayıp bizlerin adına imza atıp bizleri DEVA partisi üyesi olarak gösterdiler. Bizlerin onayı olmadığı halde bu şekilde üyelik kaydı yapılmasına karşı bunlara taviz vermeden karşılarında durmaya devam edeceğiz. Yasal olmayan bir şekilde bizi partilerine üye yapanların amaçlarının ne olduğunu anlayamadık.  Cep telefonlarımıza gelen üyelik ve sandık görevlisi mesajını gördükten sonra gerekli yasal işlemlerin başlatılması ve bu şekilde insanların onayı olmadan siyasi parti kaydı yaptıkları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak bu konu hakkında itirazlarımızı yaptık. Bu tür hareketler ile siyaseti kirletiyorlar. Bunlara karşı durmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu. Ebru Yıldız Günenç
 

EBRU YILDIZ GÜNENÇ