TED EDİRNE KOLEJİ YÜRÜTÜLEN PROJENİN YENİ DURAĞI IĞDIR OLDU

'Hayat Paylaşınca Güzel' Projesi çerçevesinde TED Edirne Koleji öğrencileri tarafından toplanılan kitaplar Iğdır'ın Aralık ilçesindeki Kazım Karabekir Devlet Üretme Çiftliği İlköğretim Okulu'na gönderilecek. 'Sorumluluk Treni'nin dördüncü durağı Kardeş okul olarak belirlenen Kazım Karabekir Devlet Üretme Çiftliği İlköğretim Okulu olacak.

TED EDİRNE KOLEJİ YÜRÜTÜLEN PROJENİN YENİ DURAĞI IĞDIR OLDU
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Eğitim Derneği tarafından 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' kapsamında birçok proje yürütülüyor. Derneğin en temel ilkelerinden olan 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' çerçevesinde yürütülen "Hayat Paylaşınca Güzel" projesi doğrultusunda her okulda imkânların artırılmasını hedefliyor. 4 yıldır TED Edirne Koleji tarafından yürütülen 'Sorumluluk Treni projesinin bu yılki durağı Iğdır'ın Aralık İlçesindeki Kazım Karabekir Devlet Üretme Çiftliği İlköğretim Okulu oldu.

Sosyal sorumluluk projeleri ile gelenekselleşen 'Sorumluluk Treni' için bu yıl yeni bir kardeş okul belirlendi. TED Edirne Koleji, okulun PDR birimi tarafından başlatılan 'Sorumluluk Treni' için bu yıl belirlenen yeni bir kardeş okul ile toplanan kitapları paylaşmanın mutluluğu yaşanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen 'Köy Okullarının Hayata Geçirilmesi' uygulamasına destek olmak amacıyla TED Edirne Koleji tarafından geliştirilen projeye öğretmeninden, yöneticisine, veliden öğrenciye kadar herkes yardım kampanyasına destek veriyor.

TED Edirne Koleji yönetimi tarafından velilere atılan kısa mesajda, 'Ailesi olarak öğretmeni, öğrencisi, velisi ile gerçekleştirecek olduğumuz yardım kampanyasına siz velilerimizin destek ve katılımları bizleri mutlu edecek ve kardeş okul öğrencilerinin yüzlerinde tatlı bir tebessüme dönüşecektir. Proje kapsamında kardeş okulumuzun öğrencileri için belirlenen ihtiyaç listesini ekte sizlerle paylaşıyoruz. Edirne'den Iğdır'a, Türkiye'nin bir ucundan bir diğer ucuna eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin yayılmasına gönüllü olarak destek vermek isteyen velilerimiz, en geç 21 Ekim 2022 Cuma gününe kadar ekteki ihtiyaçlardan seçip öğrencilerimizle birlikte okul güvenlik birimine teslim edebilirler. Destek ve katkılarınız için teşekkür ederiz' ifadelerine yer veriliyor.

Projeye destek vermek isteyen veliler 21 Ekim 2022 Cuma gününe kadar başvuruda bulanabilecek.