• Haberler
  • Edirne
  • TED Edirne Koleji Kürek Kulübü'nün şampiyona hazırlıkları sürüyor

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü'nün şampiyona hazırlıkları sürüyor

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Meriç Nehri üzerinde düzenlenecek Gençler Türkiye Kupası'na hazırlanıyor.

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü'nün şampiyona hazırlıkları sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’nin ilk ve tek kürek kulübü olan TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Gençler Türkiye Kupası için hazırlıklar sürüyor.

Kentte ilk kez resmi olarak gerçekleştirilecek kürek müsabakalarına 4 sporcuyla katılacak kulüp, Meriç Nehri’nde antrenmanlarını sürdürüyor.

12-14 Temmuz’da Meriç Nehri üzerine kurulacak parkurda düzenlenecek şampiyona eleme müsabakalarıyla başlayacak. Ardından final yarışlarıyla devam edecek.

Kulüpler için başvuruların devam ettiği turnuvaya 20’ye yakın kulüp ve yaklaşık 300 sporcunun katılması bekleniyor.

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Antrenörü Doruk Girişmen, şampiyonaya iyi hazırlandıkları belirtti.

Olimpik tekne sınıflarında bir yarış olduğunu dile getiren Girişmen, “Kendi bildiğimiz yerde yapılacak yarışlar ve bizde çok heyecanlıyız. Bizim TED Edirne Koleji olarak teknelerimiz deniz küreği tekneleri. Ama bu yarış olimpik tekne sınıflarında bir yarış. Sporcularımız ilk kez bu tekne sınıfında yarışmalara katılıyorlar. Dolayısıyla heyecanlıyız. Onlar için de çok farklı ve özel bir deneyim olacak. Çocuklar da çok heyecanlılar ama iyi hazırlandılar.” Dedi.

Ev sahibi kulüp olduklarını aktaran Girişmen, sporcuların Meriç Nehri’nde antrenmanlarını sürdürdüğünü ve bu durumun kendilerine avantaj sağlayabileceğini dile getirdi.

Sporcuların günlük 20 kilometreye yakın kürek çektiğini, yoğun tempoyla hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Girişmen, asıl hedeflerinin gelecek ay yapılacak Türkiye Şampiyonası olduğunu belirtti.

Şampiyonaya katılacak diğer kulüplerin Meriç Nehri’ne adaptasyon süreci olacağını vurgulayan Girişmeni,  “U15 Kızlar kategorisinde U17 Erkekler kategorisinde U19 Kızlar kategorisinde ve U19 Erkekler kategorisinde sporcularımız yarışacak.  Burada ki hedefimiz az önce de bahsettiğim gibi ilk kez bir olimpik tekne sınıfında yarışacak çocuklarımız. İlk etapta hani bu tekne sınıfına alışıp final çekmelerini istiyoruz. Elemeleri geçmeleri ve final çekmeleri büyük bir başarı olacaktır bu yarışmada bizim için. 1 ay sonra bir Türkiye şampiyonası var orada da inşallah bir madalya kazanma hedefimiz var. Önümüzdeki Türkiye şampiyonası için hazırlık bu bizim açımızdan.” İfadelerini kullandı. Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN