• Haberler
  • Edirne
  • Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı düzenlendi

Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı düzenlendi

Edirne İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarımsal üretimi planlamak, tarımsal üretimin öngörülebilir ve yönetilebilir olmasını temin etmek, arz güvencesini sağlamak, verimliliği artırmak ve tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla Bakanlık tarafından yürütülen Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı İl Tarım Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt yaptığı açılış konuşmasının ardından İl Tarımsal ve Hayvansal üretimi, projeler ve tarımsal veriler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Ardından Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca’ da sunumunu gerçekleştirdi.

Bakanlık Genel Müdürlüklerinin temsilcileri yaptıkları sunumlarda, tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından önemli bir sektör olduğu, ekilemeyen arazilerin üretime kazandırılması, tarımsal üretim yapılan tüm alanların kayıt altına alınması, su merkezli tarım yapılması ve sözleşmeli üretimin yaygınlaştırılması gibi düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. 

Tarımsal Üretim Planlama ve Sözleşmeli Üretim ile alakalı görüş alışverişlerinden sonra konu ile ilgili soruların cevaplandırılmasıyla toplantı son erdi.

Toplantıya Bakanlık Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürçay, Strateji Geliştirme Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri ve İstatistik Daire Başkanı Abdullah Vural,  Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Üretim Planlama Koordinatörü Sebahattin Keskin, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Daire Başkanı Ergin Toprak, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Su Ürünleri Nadir Uslu, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Edirne ve Kırklareli il tarım ve orman müdürlüğü idarecileri ve bağlı kuruluşların yönetici ve personelleri katıldı. Kumru Öngün

HABER MERKEZİ