• Haberler
  • Edirne
  • Süloğlu'nun gururu Toprakçı, Türkiye Şampiyonu oldu

Süloğlu'nun gururu Toprakçı, Türkiye Şampiyonu oldu

               Ankara'da Gençlik Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen U/13 Kadınlar Güreş Şampiyonasına Edirne'yi temsilen katılan Süloğlu Güreş Takımı sporcularından Ela Toprakçı Türkiye Şampiyonu oldu.

Süloğlu'nun gururu Toprakçı, Türkiye Şampiyonu oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

                 17-18 Temmuz tarihlerinde Ankara’da 41 ilden 366 sporcunun katılımıyla gerçekleşen U13 Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonasında Süloğlu’ndan katılan Ela Toprakçı 36 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak ilçesine ve Edirne iline büyük bir gurur yaşattı. Şampiyona ile ilgili açıklama yapan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran ; "Güreşçilerimiz güreşin her dalında bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşlerinde derece yaparak boy atlayan sporcumuz Tuğberk Koç’tan sonra Ela kızımızın da Türkiye Şampiyonu olması ilçemizi de bizleri de çok ama çok sevindirdi. 9 yıl önce tohumlarını attığımız ve inanarak çıktığımız bu yolda bugün meyvelerini alıyoruz. Bizler ilk önce çocuklarımızın kendilerini geliştirmesi ve kötü alışkanlıklara sahip olmamaları düşüncesiyle başladık. Şanslıyız ki hocalarımız çok değerli ve cefakâr çıktılar. Başta Tamer Ergül hocamız olmak üzere Sinan Karakurt ve Murat Yeğitoğlu’na da emekleri için ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum. Küçük bir ilçe de büyük ve zor başarılar sağlıyoruz ve sağlamaya da devam edeceğiz. Güreşçilerimizde, hocalarımızla, ailelerimizle ve kurumlarımızla el ele çocuklarımızın başarısını arttırmaya devam edeceğiz” dedi.

" Başarılarımız artarak devam edecek"

Yaklaşık 30 sporcunun Süloğlu’ndan hafta içi her gün antrenmanlara katıldığını belirten Antrenör Sinan Karakurt; "Hepimiz çok mutluyuz ve gururluyuz. Güreşçilerimizin emekleri çok fazladır. Her gün çalışıyorlar, mücadele ediyorlar ve karşılığını aldıklarını da görmek bizleri mutlu ediyor.  İnşallah başarılarımız artarak devam edecek” dedi.

 

HABER MERKEZİ