Sosyal medya fenomenleri Edirne'yi gezdi  

  Kültür Turizm Bakanlığı tarafından şehirlerdeki kültürel ve gastromoni turizmini tanıtmak için hayata geçirilen 'Gezen' projesi kapsamında sosyal medya fenomenleri Edirne'yi ziyaret etti.

  Sosyal medya fenomenleri Edirne'yi gezdi  
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kültür Turizm Bakanlığı tarafından şehirlerin tanıtımlarına katkı sağlamak için haata geçirilen “Gezsen” projesi ile binlerce takipçiye sahip Influecer (Sosyal Medya) fenomenleri Trakya bölgesini gezmek için harekete geçti.

Gezdikleri şehirlerde kentin kültürel ve gastronomi turizmi hakkında bilgi alıp ve yöresel lezzetleri tadan fenomenler Edirne’de renkli görüntülerle karşılandı.
Kırklareli’nden Edirne’ye hareket eden fenomenler ilk olarak Bulgar kilisesini ziyaret edip ardından Tarihi Alipaşa Çarşını ziyaret etti.

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, kente gelen sosyal medya fenomenlerini çalgı eşliğinde yöresel Tava Ciğer ile karşıladı.

Kente ilk defa gelen fenomenler ilk defa tattıkları tava ciğeri hayranlıklarını dile getirdi.

Tava ciğer ve türküsü ile fenomenleri karşılayan Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Kentimizi ziyarete Türkiye’nin en ünlü fenomenleri geldi. Turizm Bakanlığımızın bünyesinde hayata geçirilen proje kapsamında bizlerde Tarihi Alipaşa Çarşı’sında fenomenlere tarihi tava ciğer türküsü eşliğinde tava ciğer ikram ettik. Tava ciğerin yanında dünyanın en tatlı acısı Karaağaç biberini de tattırdık. Bizim için çok gurur verici çünkü, hakikatten Türkiye2nin en ünlü fenomenleri burada 2 gün boyunca hem tarihi yerleri gezecekler hem de şehrin yöresel lezzetlerini tadıp şehrimizi tanıtacaklar. Belki yüz milyonları erişeceğiz. O yüzden şehrimiz için çok güzel bir etkinlik oldu kendilerine teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Edirne’ye ilk defa geldiğini belirten sosyal medya fenomeni Adem Barış,  “Edirne’ye daha önce gelmedim. Gelir gelmez de tarihi çarşıya gelip ciğeri tattık. Daha önce tava ciğerde yememiştim. İnanılmaz lezzetli, bir tepsi falan arkadaşımız yedi sanıyoruz.” Dedi. 

Sosyal medya fenomeni Adem Aksoy ise, Edirne’de gördükleri tarihi yapıların kendisini inanılmaz etkilediğini söyledi.

Tarihi Alipaşa Çarşısını gezen fenoemenler ziyaretler kapsamında Büyük Sinagog ziyaret edip fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.