Silahlı yağma suçundan hapis cezası olan şahıs yakalandı

Edirne'de jandarma ekipleri tarafından silahla yağma suçundan 12 yıl 21 ay hapis cezası olan şahıs yakalandı.

Silahlı yağma suçundan hapis cezası olan şahıs yakalandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkartarak faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesi sağlamak amacıyla çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda; Asayiş Timleri ve JASAT Dedektifleri tarafından Edirne il merkezinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan araştırma ve takip sonucu; Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahla yağma suçundan hakkında 12 yıl 21 ay hapis cezası ile arama kaydı olan 1 şahıs Merkez ilçeye bağlı Karaağaç mahallesi sınır hattında bulunan askeri yasak bölgede yasadışı yollardan yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı.  

Yakalanan şahıs işlemlerinin tamamlanmasına müteakip sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adli makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalar devam ediyor.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ