Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetecilerle bir araya geldi

Edirne Valisi Yunus Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Edirne'deki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Sezer, kahvaltıda tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetecilerle bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Edirne'deki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Edirne Valisi Yunus Sezer öncülüğünde düzenlenen kahvaltıya gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri, muhabirleri ve editörleri katıldılar.

Edirne Valisi Yunus Sezer kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, yerel basının önemine değindi.

Gazetecilerin haberlerini yaparken büyük bir emek ortaya koyduğunu vurgulayan Sezer, “Hastaneye gidiyoruz, arkadaşlarımız oradalar, bir olay oluyor bizden önce oraya gitmişler. Burada toplumun hassasiyetlerini idarenin görmesi için çaba sarf ediyorlar. Öncelikle tüm çalışan gazetecilerimize şükranlarımı sunuyorum millet adına. Bu manada gerçekten hakkınız ödenemez. Baktığımız zaman dünya farklı bir mecraya doğru gidiyor, dünyanın çeşitli yerlerinde çok büyük olaylarla, krizlerle karşı karşıyayız. Resimlere baktığınız zaman aslında resimler ve haber akışları dünyanın bir özeti gibidir. Baktığınız aman artık neredeyse olumlu haberleri, herkesi tebessüm ettiren haberleri çok az görür hale geldik. Hem bireysel bazda, hem toplumsal bazda, hem de devletler bazında uluslararası alanda baktığımızda bu olumlu haberler gittikçe azalıyor, olumsuz haberler, şiddet, bu tür haberlerin arttığını görüyoruz. Yeni bir yıla girdik, 2024 yılındayız, umarım bu yıl hem ilimiz, hem ülkemiz, hem de dünya açısından daha çok güzel haberlerin ön plana çıktığı, hepimizi tebessüm ettiren olayların olduğu bir yıl olur.” Dedi.

Sezer, 4 aydır Edirne’de çalıştığını ve gazetecileri kendi mesai arkadaşlarından ayırmadığını dile getirdi.

Edirne haberlerini titizlikle takip ettiğine değinen Sezer, “Bu manada da yapmış olduğunuz haberciliğe çok değer verdiğimizi bilmenizi isterim. Yaptığınız haberlerin hepsini takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Hem sizleri önemsiyoruz, hem yaptığınız haberleri çok önemsiyoruz. Bazen bir kişiyi ilgilendiren haberler oluyor ama temeline indiğiniz zaman bunun toplumun bir çok kesimini ilgilendirdiğini görüyorsunuz. Buradan bir örneklem alıp bir uygulamayı harekete geçirdiğinizi görüyorsunuz. Bu manada çalışma noktasında çalışmalarınızı bizlerden esirgemeyin. Çok önemli bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Sizlerin sorunları da bizlerin sorunu, onu bilin. Elimizden geldiği kadar kendi koşullarımızı, kanuni sınırlar varsa onları da mümkün olduğu kadar zorlayarak her türlü yardım ve destek yapmak istediğimizi de ayrıca bilmenizi isterim.” Şeklinde konuştu. Fahrettin Baydar

 

 

Fahrettin Baydar