• Haberler
  • Edirne
  • 'SEVİNCE FARKLISIN' ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ TANITILDI

'SEVİNCE FARKLISIN' ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ TANITILDI

Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesinin iyilik elçisi öğrencileri Okul Müdürleri Serap Kara ve proje sorumlu öğretmenleri Belgin Feyza Kurçenli eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

'SEVİNCE FARKLISIN' ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ TANITILDI
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı tarafından makamda misafir edilen öğrencilerimiz, okulun Coğrafya Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Belgin Feyza Kurçenli ve iyilik elçisi öğrencilerimiz toplumsal iyiliklere imza atarak çok sayıda gönül dokundukları "Sevince Farklısın" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları tanıttılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, öğrencilerimizin erken yaşta sosyal projelerin içerisinde yer almalarının son derece önemli olduğunu belirterek, öğrencilerimizi bu konuda teşvik eden, yüreklendiren okul yöneticisi, öğretmen ve ailelerine teşekkür etti.

Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Belgin Feyza Kurçenli ve gönüllü 50 öğrenci ile birlikte "Sevince Farklısın" projesi kapsamında yazıp yönettikleri tiyatro ve dans gösterilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Plevne İlkokulu Tıp Fakültesi Sınıfı,  Zübeyde Hanım Anaokulu ve Mustafa Necati İlkokulu öğrencilerine sergilediler.

Ayrıca proje kapsamında insanlara merhamet, yardımlaşma ve paylaşma duygularının önemini hatırlatmak amacı ile kimsesiz, maddi durumu olmayan yaşlılar için okulun öğretmenleri, velileri ve öğrencilerin harçlıkları ile toplanan paralar ile ramazan kartları ve maddi durumu olmayan çocuklar için bayram kıyafetleri alarak toplam 200 çocuk ile yaşlının mutluluğuna katkıda bulundular.

Öğrencilerimiz, Müdürlüğümüzü ziyaretin ardından gidecekleri Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler Çocuk Evi'nde kimsesiz çocuklar için gösteri sergileyerek mimik kalplere dokunmaya devam edecekler.

Haber Merkezi