Sazlıdere sahilindeki imar planına 31 itiraz

Edirne İl Genel Meclisi'nin Ekim ayında kabul ettiği Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyünün sahil kesimindeki imar planına toplam 31 adet itiraz geldi.

Sazlıdere sahilindeki imar planına 31 itiraz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Genel Meclisi’nin Ekim ayında kabul ettiği Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyünün sahil kesimindeki imar planına toplam 31 adet itiraz geldi. İtirazların ardından meclis konuyu yeniden görüşmek için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevk etti.

Edirne İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının 4. Birleşimi Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleştirildi. Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyünün sahil kesimindeki imar planına yapılan itirazlar görüşüldü.

İl Genel Meclisi tarafından onaylanan Sazlıdere köyünün sahil kesimi için yapılan 2. Etap Revizyon İmar Planı, 30 gün süreyle Edirne İl Özel İdaresi’nin internet sitesi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün panosu ve Sazlıdere Köy Muhtarlığında askıya çıktı.

30 gün içinde revizyon imar planı, plan hükümleri ve açıklama raporuna toplam 31 adet itiraz yapıldı. İtirazların değerlendirilmesi amacıyla konu meclis üyelerinin oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevk edildi.

Daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonu raporuna geçildi. Sosyal Denge Sözleşmesi ve Yetki Verilmesi hakkındaki raporu komisyon adına Komisyon Başkanı Şenol Kılıç okudu.

Kılıç, İl Özel İdaresi’nde görev yapan kamu görevlilerine 1 Ocak 2024 tarihinden mahalli idareler seçimlerine kadar geçerli olmak üzere sosyal denge tazminatının ödenmesi ve diğer ödemelerin yapılmasına, ödenecek tutarlar ile sözleşme içeriğinin belirlenmesi ve yetkili sendika olan BEM-BİR-SEN ile sosyal denge sözleşmesi imzalanması için Edirne Valisi Yunus Sezer’e yetki verilmesine komisyon tarafından karar verildiğini açıkladı. Kılıç’ın açıklamasının ardından meclis üyeleri tarafından karar oy birliğiyle kabul edildi.

Konuyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Özel İdaresi’nde sözleşmeden yararlanacak kadrolu memur ve sözleşmeli toplam 92 personelin bulunduğunu belirtti.

Edirne Valisi Yunus Sezer’in sosyal denge sözleşmesini en yüksek oranda imzalaması temennisinde bulunan Geçmiş,  “Yerel yönetim hizmet koluna ilişkin 2024-2025 yıllarını kapsayan 7’nci dönem toplu sözleşme gereği idaremiz kadrolu memur ve sözleşmeli personelin maaşlarına ilave olarak en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 120 oranında maaşla birlikte sosyal denge tazminatı ödenebilmektedir. Mevzuat gereği biz yetkiyi Sayın Valimize veriyoruz. Temennimiz, Sayın Valimizin sosyal denge sözleşmesini en yüksek oranda imzalamasıdır” şeklinde konuştu.  Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ