• Haberler
  • Edirne
  • Sahiplendiği yavru ördeği her gün gezmeye çıkartıyor

Sahiplendiği yavru ördeği her gün gezmeye çıkartıyor

Edirne'de yavru ördeği sahiplenen 14 yaşındaki Emir Taha Samanoğlu, 'reis' adı verdiği ördeğini her gün gezmeye çıkartıyor.

Sahiplendiği yavru ördeği her gün gezmeye çıkartıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Abisinin arkadaşının kutu içinde getirdiği yavru ördeği sahiplenen Emir Taha Samanoğlu, ördeği her gün arkadaşı ile gezer gibi gezdirmeye çıkarıyor.Emir'in sahiplendikten sonra 'Reis' adını verdiği yavru ördek ile arasındaki bağ görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Yavru ördeği bir an olsun yanından ayırmayan Emir, hayvan sevgisi herkese örnek oluyor.Abisinin arkadaşının bakamadığı için kutunun içinde kendilerine getirdiğini söyleyen Samanoğlu, "Sabah, öğlen, akşam bakıyorum gezdiriyorum. Sabah bazen turistler görüyorum. Fotoğraf çekilmek istiyorlar. Isırma huyu yok. Banyonun kapısı açık oluyor. Gelip yatağıma tık tıklıyor. Uyanıp kucağıma alıyorum bazen benim yanıma yatıyor bazen de kendi yatağında yatıyor. Gözüm gibi bakıyorum ona. Bir insanın gözüne bir şey olursa sanki onun da canı acıyor. Hayvanları çok seviyorum. İsmi yürüyüşünden geliyor. Reis adını koydum. Bazen Reis dediğim zaman yüzüme bakıyor. Görenler oyuncak mı diyor şaşırıyor" şeklinde konuştu.Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN