Özgül Ağırlığı Kalmamış Racon Kesiyor

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça Edirne'de heyecan artıyor. Adayların heyecanını anlıyorum, ancak bazıları kantarın topuzunu kaçırıyor. Bence siyasette projeler kadar önemli olan adapta da yarışılır. Adı üstünde, seçimler birer yarış. Adaylar projelerini ortaya koyar, biri kazanır, diğerleri kaybeder. Ancak bu yarışta, projeleriniz kadar kişiliğinizi, aile terbiyenizi, edep ve ahlakınızı da ortaya koyarsınız. Kimi adaylar centilmence yarışır, kazanır ya da kaybeder.

Özgül Ağırlığı Kalmamış Racon Kesiyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

*ÖZGÜL AĞIRLIĞI KALMAMIŞ RACON KESİYOR

Ama halka sunacağı projesi olmayan, özgül ağırlığı kalmayan adaylar, bu eksikliklerini adabı muaşeret kurallarını hiçe sayarak kapatmaya çalışır. Bu tür adayların seçim sonucunda kaybedeceğini destekleyenleri de bilir, kendileri de bilir. Centilmenlikten uzak, nezaketten uzak propaganda aracını savaşa döndürmeye çalışanlar, hem seçimi hem de kendilerini kaybetmiştir.

Yıllardır kazanamayacaklarını bile bile, kendilerine görüş bakımından uzak olsa da, her türlü kapıyı çalsalar da, tutunamayacakları son dalda da son çırpınışlarını vermeye devam ederler. Ben buradan, bu zihniyetteki siyasetçi ve siyasetçileri kınıyorum.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında Edirne'ye geldi ve Saraçlar Caddesi'nde miting yaptı.

 KAÇ YILDIR BAŞKANLIĞI ELİNDE BULUNDURAN PARTİNİN KENTTEKİ MİTİNGİNE İLGİ O KADAR YOĞUN DEĞİLDİ

Mitingde konuşan Özel, belediye başkanı ve yapacaklarından daha çok farklı konulara odaklandı. Her şeyi anlattı, ancak Edirne'ye yapılacak yatırımlardan bahsetmedi.

Vatandaş Özel'in Edirne'ye ne için geldiğini merak etti. Yerel seçim olduğu için herkes sabırla bekledi, ama Edirne için bir şey anlatılmadı. O hala bize farklı şeylerden bahsetti.

ÖZEL, SELANİKLİYMİŞ… EDİRNE’DE NUFÜSÜN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ SELANİKLİ Kİ…

 He anladım başkanım yine aynı kozu kullanacaksınız. Atatürk, diyerek seçmeni etkilemek peşindesin. Ama burada herkes her partili Atatürkçü, hatta aralarında akrabası olanlar da var.

-CİRAVOĞLU SİZİN ANLATTIĞINIZ GİBİ DEĞİL BENCE

Neyse hadi gel başkanım, Şükrü Ciravoğlu’nu anlat biraz, onu dinleyelim. Başkanım ‘Şükrü ağabeyimiz sağ olsun anlayış gösterdi, adaylıktan çekildi’ dediniz ama o öyle olmadı ki… Üstelik bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Ben konuştum telefonda Şükrü Ciravoğlu ile, bana hiç böyle anlatmadı. Hem orada yaşananlara şahitlik edenler de var. Yoğun bakımda yatan Ciravoğlu’nun odasının kapılarını tekmeleyerek içeri giren partililer var. Sonra narkozun etkisi hala devam ederken siz telefonda arayarak Ciravoğlu’na ‘seni görevden alayım ya da sen istifa et’ dediniz ya, unuttuysanız ben hatırlatayım dedim.. Şükrü Ciravoğlu'nu 3 kez aradınız. Bağırdınız çağırdınız, sonra istifa etmesini sağladınız. Siz Edirne’nin iradesine saygı duymayarak, Şükrü Ciravoğlu’nu adaylıktan tehdit ederek aldınız, sonra geldiniz burada mitingde, Şükrü abimiz anlayış gösterdi diyorsunuz. Şimdi, Edirneli seçmen az da olsa burada toplandı, anlatın bakalım neler yapacaksınız? Anlatıyorsunuz, dinliyoruz ama bir şey anlamıyoruz. Yani insan hizmet der, projeler, altyapı, üst yapı, yatırım der, anlatır değil mi? Ama siz de haklısınız, ne diyeceksiniz ki, teşkilat çalışmamış. Edirne için hazırladıkları proje yok. Vatandaş sözde yapacakları projeleri de afişlerden okuyor. Yani bir tanıtım yapalım, bir maket, bir resimle anlatalım; şöyleyken böyle olacak, böyleyken öyle yapacağız yok.

-ARAMIZDA KALSIN

He bu arada aramızda kalsın başkanım, sizin mitingde adını unutup afişlere bakıp hatırlayarak söylediğiniz CHP Edirne Belediye Başkan adayınız Filiz Gencan Akın var ya, o ve yanındaki birkaç partili Şükrü Ciravoğlu’nu evinde ziyaret etmeye gitti. Ciravoğlu abim çok nazik kibar biri ama ev halkı öyle değil. Aile büyüklerinden biri sizin ne işiniz var burada, utanmıyor musunuz diye başkan adayınız ve partilileri kovmuşlar, haberiniz yoksa bilin diye söyledim başkanım…

 

-SİZ NOTER ARARKEN PROJELERİNİ SIRALAYAN HEDEFE YAKLAŞTI

Sevgili başkanım, siz böyle genel konulardan bahsettiniz, hiç proje açıklamadınız, ama Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Edirne’ye yapacağı tam 55 projeyi açıkladı bilginiz olsun. İba, çok çalışıyor, çok çabalıyor ve projeleriyle de rakiplerine fark atmış durumda. Zaten halkın seçimden beklentisi de bu değil mi? Gelin İba'nın birkaç projesinden bahsedelim. Edirne’de 15 bin kişiye istihdam sağlayacak Çevre Dostu Yüksek Teknolojili Organize Sanayi Bölgesi yapacak. Sonra, Saraçlar Caddesi yenileme, Kent Meydanı, Kreş, Düğün Salonu, Turizm Projeleri, Atatürk Evi. Bak sayın genel başkanım Atatürk’ün akrabası Edirneli Belgin İba, Atatürk Evi yapıyor. Otogar, Sıfır Atık ve toplamda 55 proje… Yani şunu diyorum Edirneli proje istiyor genel başkanım, vatandaş yatırım istiyor. Bu vatandaş içme suyu çamurlu aktığı için hastanelik oldu. Suları kesik diye perişan oldu. Yolları çukurlu diye araçların pert oldu. Bu kentin hala kanalizasyon suyu Tunca ve Meriç’e akıyor. Vatandaş hizmet bekliyor başkanım, hizmet. Edirne’de yapılan son anketlerde bunu gösteriyor. Cumhur İttifakı adayı Belgin İba, rakiplerine 6 puan fark atmış durumda bilginiz olsun.

ALİ CAN ZERAY