ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI'NDAN SATILIK TAŞINMAZLAR

Basın İlan Kurumu internet sitesi ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Beypazarı, Edirne Merkez, Aydın Didim, Muğla Datça ve Marmaris'te bulunan taşınmazları 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında 'satış' yöntemiyle özelleştirecek.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI'NDAN SATILIK TAŞINMAZLAR
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle 'pazarlık' usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleler, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

Teklif Sahipleri ayrı ayrı olmak koşuluyla birden fazla taşınmaz için teklif verebilir. Birden fazla taşınmaz için teklif verilmesi halinde bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilemez.

İhaleye gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler, vakıflar ile belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernekler katılabilir. Yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilirler. OGG ortaklarının tamamı yatırım fonu olamaz.

İhale konusu taşınmazların ihalelerine katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması, her bir taşınmaz için ayrı teklif sunulması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare'nin Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/Ankara adresine son teklif verme tarihi saat 18.00'e kadar elden teslim etmesi zorunludur.

Detaylı bilgi için tıklayınız.