Özel çocuklar polis kıyafeti giydi, anons yaptı

Edirne'de 'Engelliler haftası' kapsamında özel çocuklar Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Özel çocuklar polis kıyafeti giydi, polis araçlarına bindi.

Özel çocuklar polis kıyafeti giydi, anons yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde 1 günlüğüne polis olan özel çocuklar emniyet müdürlüğünü ziyaret etti.

Polis kıyafeti giyen öğrenciler polisler tarafından karşılandı. Polisler özel çocukları araçlara bindirerek tanıttı. Öğrenciler anons yaptı, motosiklete bindi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özlem Altındal da etkinlikte yer alan özel öğrencilerle yakından ilgilendi.

Toplum Destekli Polislik Şubesi, Trafik, Motosikletli yunus timleri, özel harekât ve çevik kuvvet polisleri ile selamlaşan özel öğrenciler, ekiplerle birlikte 1 günlük polis olmanın heyecanını yaşadı.

Emniyet Müdürü Onur Karaburun, makamında ağırladığı özel öğrenciler ve öğretmenleriyle bir süre sohbet etti. Özel engelli öğrenciler kendi yaptıkları işlemeli tabağı Müdür Karaburun'a hediye etti. Karaburun, bu anlamlı hediye için özel öğrencilere teşekkür etti.

Özel öğrencileri ve öğretmenlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, "Kıymetli Halk Eğitim Merkez Müdürümüze, öğretmenlerimize bizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Onlar şimdi polis kıyafeti giydiler. Gücümüz biraz daha arttı. Bazı arkadaşlarımız trafik polisi oldu. Bazı çocuklarımız genel hizmet polisi oldu. Polis araçlarımıza bindiler. Bizim için de, onlar için de güzel bir tecrübe oldu. Her zaman polis teşkilatı olarak, sosyal sorumluluk noktalarında üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

Hoş sohbet eşliğinde geçen ziyaretin ardından İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun özel çocuklara günün anısına hediye takdim etti. Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar