Özbar, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda düdük çalacak

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda görev yapacak Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Uluslararası Voleybol Hakemi Prof. Dr. Nurper Özbar, Türkiye'yi temsil edecek olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Özbar, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda düdük çalacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birçok önemli turnuvada yer alan Trakya üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Uluslararası Voleybol Hakemi Prof. Dr. Nurper Özbar, Fransa’da düzenlenecek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na davet edilerek Avrupa Kıtasından davet alan tek kadın hakem olmayı başardı.

Başarı sırrının çok çalışmak olduğunu belirten Özbar, dünya zirvesindeki hakemler arasında yer alarak turnuva finalleri yönetiyor.

Özbar, hakemlikte başarılı olmak için çok çalışmanın ve maç izlemenin önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Özbar, “Biz başka maçları yönetmeye razıyız. Bizim için önemli olan orada olmak, Türkiye'yi temsil ediyor olmak, ülkemizi en iyi şekilde gururlandırmak. Milli takımı çok iyi maçlar çıkaracağına inanıyorum. Bu sene çok güçlü kadro var. Şu anda olimpiyatlara çok güçlü geliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bu meslekte ilerlemek isteyen genç adaylara kendilerine idol hakem belirlemelerinin gelişimlerine katkı sağlayacağını aktaran Özbar, “Mümkün olduğu kadar fazla maç seyretmeleri gerekiyor ve mümkün olduğu kadar fazla maç yönetmesi gerekiyor. Maçın iyisi iyi kötüsü yok. Kolayı zoru yok. Bütün maçlarda mümkün olduğu kadar bulunmaları ve seyretmeleri gerekiyor. Çünkü başka türlü kendilerini geliştirmeleri imkân yok. Televizyondan seyredecekler ve fırsatı varsa yerinde seyredecekler. Bilmedikleri, öğrenmek istedikleri şeyleri soracaklar. Kendilerine idol olarak belirledikleri bir hakem olmalı. Mümkünse onu daha fazla seyredecekler hareketleri nasıl, nerede, nasıl karar veriyor, nasıl diyaloğu var, sporcularda. Şunları takip etmeleri tabii ki kendileri için çok önemli olacaktır.” Dedi. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ