Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda etkinlik düzenlendi.

Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mesleğe yeni girmiş öğretmenlerin adına konuşma yapan 2. Beyazıt Özel Uygulama Okulu 3. Kademe Rehberlik Öğretmeni Oğuz Caylı, “öğretmen toplumu ileriye götüren en önemli paydaşlardan biridir. Görülmeyenleri görenlerdir. Daha küçük yaşlarda okula giden bizler için mutlaka hayatımızda iz bırakan öğretmenimiz olmuştur.” Dedi.

Emekli öğretmenler adına konuşan Emekli sağlık öğretmeni Ülkü Pınar Çil, “öğretmenlikten emekli olunmuyor. Fiziken emekli olunsa da ruhen emekli olunmuyor.” Şeklinde konuştu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, “öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli mesleğidir.  Öğretmenin en önemli özelliği sevgi dolu ruhu ve adanmışlık ruhudur.” Dedi.

Arpacı, mesleğe yeni başlayan ve hayatlarını bu mesleğe adayan öğretmenlere teşekkür etti.

Öğretmenlerin çok kıymetli ve anlamlı bir mesleği icra ettiklerinin altını çizen Vali Sezer, "Bizler millet olarak öğretmenlerimizi tarihte de bugünde de her şeyin üstünde tutan bir milletiz. Yüce ve ulvi mesleğin temsilcileri olan tüm öğretmeleri yürekten kutluyorum." Şeklinde konuştu.

Sezer, şehit öğretmenleri saygı ve rahmetle andığını dile getirdi.

Şehit öğretmenlerin genç yaşlarında öğrencileri için yollara düştüğünü belirten Sezer, "Hepsi pırıl pırıl vatan evlatlarıydı. Devletin tayin ettiği ücra bir köydeki çocukları kendi çocuğu bilen ve onu sahiplenen, onu eğitip vatanına milletine faydalı birer fert yapmak için insanlardı. Onlara şükranlarımızı iletiyoruz." Dedi.

Sezer, göreve yeni başlayan öğretmenleri tebrik etti.

Programda göreve yeni başlayan öğretmeneler görev yemini etti, emekliye ayrılan öğretmenler teşekkür belgesi takdim edildi.

Program Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Öğretmen Bir Nehir olabilir mi?” adlı oratoryo gösterisi ile sona buldu. Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN