Öğrenciler depremzedeler için Dürüst Market projesi geliştirdi

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Dürüst Market projesiyle depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağlayacak. Öğrenciler doğruluk ve dürüstlüğün yaşamdaki en büyük değerlerden olduğunu anlatmak Dürüst Market projesini geliştirdi.

Öğrenciler depremzedeler için Dürüst Market projesi geliştirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"Dürüst Market" gelirleri depremzedelere gönderilecek

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri iki kazanımlı bir projede buluşturan kazançlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrencilere doğruluk ve dürüstlüğün yaşamdaki en büyük değerlerden olduğunu anlatmak amacıyla tasarlanan Dürüst Market projesi, depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağlayacak. 

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Fatih Ot, "Bu markette kasa sorumlusu yok. Herkesin sorumlusu kendi vicdanı. Alınan ürünlerin bedeli kasaya bırakılıyor, para üstü yine öğrenci tarafından alınıyor. Herhangi bir denetleme söz konusu değil. Bu çalışma ile öğrenciler kendi öz benliklerinde dürüstlüğü içselleştirmiş oluyorlar" dedi.

 “Dürüst Markette” satılan ürünleri öğrencilerin tarafından tedarik edildiğini vurgulayan okul müdürü Fatih Ot, öğrencilerin elde edilen geliri depremzedelere bağışlayacağını ve yaraların sarılmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Hem çocuklar doğruluk ve  dürüstlük kavramlarını içselleştirdiğini, hem de “Eğitimde Tek Yürek” kampanyası çerçevesinde Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu'ndan Diyarbakır Silvan’daki 2 ortaokula bir miktar maddi destek sağlanmış olduğunu vurgulayan Ot, "Değerlerimiz hususunda farkındalık oluşturmaya, kazanımlar sağlayacak etkinlik yapmaya ve deprem bölgesindeki kardeşlerimize çeşitli çalışmalar ile destek olmaya; öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile devam etmek istiyoruz" Dedi.

Barış Karapaça