'Milliyetçi Hareket Partisi olarak da biz bunları kınıyoruz'

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, geçtiğimiz günlerde Spor Toto 1. Lig'de oynanan Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor müsabakalarında tribünlerden hükümete yönelik yapılan tezahüratlara tepki gösterdi. Tercan, MHP olarak olayı kınadıklarını ve cumhur ittifakının yanında olduklarını kaydetti.

'Milliyetçi Hareket Partisi olarak da biz bunları kınıyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tercan, Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe teşkilatları olarak genel başkanın talimatları doğrultusunda hareket eden bir teşkilat oldukları vurguladı.

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak da biz bunları kınıyoruz”

Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor maçlarında tribünlerden istenmeyen, çirkin ve hoş olmayan sloganlar atıldığını ve bu durumu kınadıklarını belirten Tercan, Cumhurbaşkanı hakkında atılan sloganları ve kullanılan kelimeleri kınıyorum. İstifa diye bağıranlar oldu. Fakat orada en kötü bir cümle lan kelimesi de hoş bir şey değil. Milliyetçi Hareket Partisi olarak da biz bunları kınıyoruz. Çünkü bizim örfümüze, adetimize uygun olan sloganlar değildir" şeklinde konuştu.

“Beşiktaş'ın taşıdığı milli manevi değerlere yakıştıramadık”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve teşkilat mensuplarının Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini hatırlatan Tercan, "Sosyal medyada da duygu ve düşüncelerini ifade etmiştir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık ve yeni kaos oyunlarına alet olma hali Beşiktaş'ın taşıdığı milli manevi değerlere yakıştıramadık. Genel Başkanımız Beşiktaş üyeliğinden dün itibariyle ayrılmıştır. Milliyetçi Hareket partisi mensupları olarak Türkiye genelinde Beşiktaş'a üye olan bütün arkadaşlarımız ve genel merkezimizdeki yetkililer de Beşiktaş üyeliklerinden istifa ediyorlar" dedi.

Türk Milleti’nin Beşiktaş seyircisinden ibaret olmadığını ifade eden Tercan, Türk Milleti’nin büyük ve necip bir millet olduğunu vurguladı.

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak cumhur ittifakının yanındayız”

Türkiye’nin yaşanan felaket sonrası gerekeni yaptığını dile getiren Tercan, "Milletimiz üzerine her ne düşmüşse fazlasıyla yerine getirmiştir. Cumhur İttifakı da gereğini yapmıştır. Bugün bin 300 ülkücü kardeşlerimiz orada AFAD bölgelerinde üzerine düşeni yapıyorlar. Orada çadır atölyesi kurmuşlardır. Çadırlar yapıp vatandaşlarımıza erzak dağıtıyorlar. Biz de buradan ülkü ocaklarımızı görevlendirdik. Orada görevlerini yapmışlardır ve görevleri bittikten sonra da buraya döneceklerdir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak cumhur ittifakının yanındayız. Cumhur İttifakı'nın zaferi için de üzerimize düşeni yapıyoruz, çalışıyoruz, koşturuyoruz. İnşallah Zafer Cumhur İttifakı'na olacaktır" ifadelerine yer verdi.
Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN