Mecliste Ocak ayı toplantıları devam etti

Edirne İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının ikinci birleşimi gerçekleştirildi. 4 komisyon tarafından hazırlanan raporlar meclis üyelerine sunuldu.

Mecliste Ocak ayı toplantıları devam etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları sürüyor. Toplantının ikinci birleşimi birleşimi meclis başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleştirildi.

Bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunması ve yoklamanın alınması ile başlayan toplantıda komisyon raporları sunuldu.

Toplantının ikinci birleşiminde Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Köylere Yönelik Hizmetler ve ORKÖY Komisyonu, Şehitlikler ve Şehit ailelerini Koruma Komisyonu ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar meclis üyelerine sunuldu.

Edirne İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları devam ediyor.  Bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunması ve yoklamanın alınması ile başlayan toplantıda komisyon raporları sunuldu.

Toplantının ikinci birleşiminde Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Köylere Yönelik Hizmetler ve ORKÖY Komisyonu, Şehitlikler ve Şehit ailelerini Koruma Komisyonu ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar meclis üyelerine sunuldu.

Araştırma ve İnceleme Komisyonu Başkanı Ahmet Sarıgül tarafından hazırlanan İmar Hizmet Bedelleri hakkındaki rapor meclis üyelerine sunuldu.

Hizmet bedellerinin 2024 yılı için belirlenmesi konulu teklif hakkında komisyonca yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde meclis üyelerine bilgi veren Sarıgül, İl Özel İdaresine kanunlarla verilen görev ve hizmetler dışında kalan eksper dosya incelemesi ve 1/25000'lik Edirne Çevre Düzeni Planı hüküm ve paftalarının çoğaltılması gibi hizmetler için 2024 yılında; Dosya-Belge Inceleme Bedeli Eksper Ücreti (Dosya Başına) -865,00., Çevre Düzeni Planı plan paftası aynı çekim bedeli (Pafta Başına) 620,00.,  Onaylı aynı çekim hizmet bedeli A4 boyutu =90,00., her türlü İmar Planı Plan Paftalarının çoğaltılması 320,00.-t hizmet bedeli alınmasına karar verildiğini belirtti.

Meclis üyeleri tarafından raporun 31 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli olması oylandı karar oy birliği ile kabul edildi.

Köylere Yönelik Hizmetler ve ORKÖY Komisyonu tarafından hazırlanan 2024 Yılı Makine ve Ekipman Kiralama Ücret Tarifelerinin Belirlenmesi Hakkındaki rapor Komisyon Başkanı Erdinç Can tarafından sunuldu

Şehitlikler ve Şehit ailelerini Koruma Komisyonu tarafından hazırlanan ' Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan askerlerin bulundukları şehitlikler' hakkındaki rapor Komisyon Başkanı Sezgin Gündoğdu tarafından okunarak 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan askerlerin bulundukları şehitlikler hakkında araştırma ve inceleme yaptıklarını dile getirdi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan 'Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki siyasi Ekonomik İlişkiler hakkındaki rapor komisyon başkanı Önder Cin tarafından okundu.

Konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Gündoğdu, Kıbrıslı Rumların yarattığı zorluklar nedeniyle ancak 3 yıl süren ortaklık Cumhuriyetinin Aralık 1963'te Rumların Kıbrıslı Türklere karşı başlattığı şiddet politikasıyla sona erdiğini söyledi.  Dilek Şahin

DİLEK ŞAHİN