KYK yurt başvuruları için geri sayım

Bu yıl üniversite sınavı heyecanı yaşan ve yaşadıkları şehirlerin dışındaki üniversitelerden tercih yapan öğrenciler KYK yurt başvurularını beklemeye başladı.

KYK yurt başvuruları için geri sayım
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2023 YKS tercihlerinin başlamasıyla birlikte, binlerce öğrenci gitmek istedikleri üniversiteler için tercihlerini yapıyor. Oturdukları şehirlerin dışındaki üniversitelerden tercih yapan öğrenciler ise KYK yurt başvurularını beklemeye başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları için geri sayım başladı. Her eğitim öğretim yılı öncesinde gündeme gelen KYK yurt başvurularının bu yıl hangi tarihlerde yapılacağını merak eden öğrenciler tarih araştırmalarına devam ediyor.

2022-2023 eğitim dönemi için KYK yurt başvuruları 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı.

Bu yılki başvuruların da üniversite yerleştirme sonuçlarının ilan edilmesinin ardından yine ağustos ayının son haftası başlayabileceği tahmin ediliyor.

KYK yurtlarında ücretsiz barınma hakkı şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri, gazi ve gazi çocukları, anne ve babası vefat etmiş olan yirmi beş yaşını geçmemiş öğrenciler, Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde barınarak tamamlayanlar ve Devlet koruması altında olanlara sağlanıyor.
Haber Merkezi

HABER MERKEZİ