• Haberler
  • Edirne
  • KPSS – A grubu temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı erişime açıldı

KPSS – A grubu temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı erişime açıldı

2023-KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavı genel yetenek-genel kültür/eğitim bilimleri oturumlarının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

KPSS – A grubu temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı erişime açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, 23 Temmuz 2023 tarihinde uygulanan 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri Oturumları’nın Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları’nın %10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Temmuz 2023 tarihinde saat 18.15' ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecek. Temel Soru Kitapçığı’nın görüntüleme süreci 2 Ağustos 2023 tarihi saat 23.59’da sona erecek.

ÖSYM’nin yaptığı açıklamada ayrıca, “Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadeleri kullanıldı. 

HABER MERKEZİ