Köprünün adı değişti (!)

Karaağaç Mahallesi'nde nehir taşkınlarının tahribatına çare olması amacıyla yapılan ve Bakanlık kararıyla Dr. Mehmet Müezzinoğlu adı verilen köprünün adı, kimliği bilinmeyen kişiler tarafından etiketlenerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk Köprüsü olarak değiştirildi.

Köprünün adı değişti (!)
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'ın açtığı ve Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun ismi verilen köprünün adı kimliği bilinmeyen kişi ya da kişiler tarafından '˜Gazi Mustafa Kemal Atatürk' olarak değiştirildi.

Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun adının yazılı olduğu tabelaya etiket ile yapıştırılan '˜Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ismi, köprüden geçen vatandaşların ilgi odağı oldu. Fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte bazı vatandaşlar '˜olması gereken olmuş' yorumlarında bulurken; bazı vatandaşlar ise farklı isimlerde önerilerde bulundular.

Karaağaç Mahallesi'ndeki nehir taşkınlarının tahribatını önlemek amacıyla yapılan ve Yeni Karaağaç Köprüsü olarak anılan köprüye, Bakanlık'tan onaylanmasının ardından Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun adı verilmiş ve onayın açıklanmasının ardından Edirne'de vatandaşlar arasında tartışma yaratmıştı.