Kış Lastiği Denetimine Takılanlar Soluğu Oto Lastikçide Aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğunun başlaması dolayısıyla Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince denetim gerçekleştirildi.

Kış Lastiği Denetimine Takılanlar Soluğu Oto Lastikçide Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

1 Aralık itibariyle ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından zorunlu kılınan kış lastiği uygulaması başladı. Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri konuya ilişkin denetim gerçekleştirdi. Otogarda yapılan denetimde otobüslerin ve ticari araçların aparatla lastik diş derinlikleri ölçüldü.

         1 Aralık itibariyle ile zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Türkiye genelinde uygulanan zorunluluk kapsamında Edirne’de İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri tarafından ticari araçlarda kış lastiği denetimi yapıldı. Araçları tek tek durdurarak denetim yapan polis ekipleri, sürücüleri kış lastiğinin önemi hakkında bilgilendirdi.

         Kış lastiği uygulamasının çok yararlı olduğunu söyleyen sürücülerden Suat Aslan, herkesin bir an önce kış lastiğini taktırması gerektiğini vurguladı. Sürücülerden Şerafettin Kök, zorunlu olduğu için kış lastiğini taktırdıklarını ve şartlara uygun şekilde yolculuğa devam ettiklerini söyledi.

Aralık ayı itibariyle kış lastiği zorunluluğunun başladığını söyleyen taksi şoförü Kenan Laz, kurallara uyduklarını ve kış lastiklerini taktırdıklarını ifade etti. Otobüs şoförü İzzettin Asma, Sağlık ve yolcular açısından kış lastiğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Yürürlüğe giren uygulama sonrası sürücülerin çoğunluğunun kış lastiği taktiği görüldü. Kış lastiği taktırmayan sürücülere bin 152 lira trafik cezası uygulandı. Emniyet ekipleri aracına kış lastiği taktıran şoförlere teşekkür ederken, lastik değişimi yaptırmayanlara uyarılarda bulundu. Denetime takılan sürücüler soluğu oto lastikçilerde aldı. 1 Aralıkta başlayan kış lastiği takma zorunluluğunun 1 Nisan 2022'ye kadar devam edeceği belirtiliyor. Barış Karapaça