• Haberler
  • Edirne
  • Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi'nde kitaplıkların kapakları 15 bin kez açıldı

Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi'nde kitaplıkların kapakları 15 bin kez açıldı

Keşan Belediyesi tarafından Hastane Caddesi'ne kazandırılan Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi'nde kitaplıkların kapakları 15 bin kez açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 5 Ocak 2023 Cuma günü Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi’nin raflarına yeni kitaplar kondu.

“YAKLAŞIK 15 BİN VATANDAŞIMIZ KÜTÜPHANEMİZDEN ARADIĞI KİTAPLARA ULAŞTI”

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, “Keşan Lisesi Sokak Kütüphanemize açıldığı günden bu yana yaklaşık 11 bin kitap koyduk. Yaklaşık 15 bin vatandaşımız kütüphanemizden aradığı kitaplara ulaştı. Vatandaşlarımızın bize bağışladığı kitapları da teslim alarak kütüphanemizin dolaplarına koyuyoruz. Ders kitaplarına, üniversiteye hazırlık kitaplarına, romanlara, hikayelere vatandaşlarımız Keşan Lisesi Sokak Kütüphanemizden ulaşabilirler. Kendi ilgi alanlarıyla ilgili kitapları alıp faydalanabilirler. Burada önemli bir sirkülasyon var. Vatandaşlarımız ulaştıklarını kitapları bitirdikten sonra yerine getiriyor ve yeni kitap alabiliyor.” dedi.

“24 SAAT BOYUNCA AÇIK KÜTÜPHANE”

Gedik, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim en büyük beklentimiz lütfen sokak kütüphanesine zarar verilmemesi, zarar verenlerin uyarılması. Hepimizin evinde okumuş olduğu kitaplar var. Vatandaşlarımızdan okudukları kitapları sokak kütüphanesine bırakması. Burada kitabı alarak okuyan vatandaşımız da geri getirecektir.  24 saat boyunca açık bir kütüphane. Vatandaşımıza bu konuda hizmet vermeye devam edeceğiz.” Haber Merkezi

HABER MERKEZİ