Kente gelen depremzedeler için oluşturulan sosyal markette çalışmalar sürüyor

Edirne'de depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için Mimar Sinan Spor Salonu'nda oluşturulan ücretsiz sosyal market yaraların sarılması için gönüllülerin de desteği ile hizmet vermeye devam ediyor.

Kente gelen depremzedeler için oluşturulan sosyal markette çalışmalar sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

6 Eylül tarihinde meydana gelen depremlerin ardından Türkiye tek yürek oldu. Yaraların sarılmasına katkı sağlamak için başlatılan çalışmalarda 7'den 7'e herkes gönüllü olarak görev alıyor. Bir yanda tasnif edilen eşyalar deprem bölgelerine gönderilmek üzere kutulara yerleştirilerek tırlara yükleniyor, bir yanda ise ücretsiz sosyal markette oluşturulan bölümlerde kategorilere göre ayrım yapılıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve “Asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan sosyal market, aralıksız olarak depremzedelere hizmet vermeye devam ediyor. Edirne Valiliği koordinesinde başlatılan yardım çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Yurtiçi ve yurt dışından gelen yardımlar spor salonunda çalışan gönüllüler tarafından tasnif ediliyor. Tasnif edilen ürünler türüne göre paketlenerek deprem bölgesine gönderiliyor. Mimar Sinan Spor Salonu içerisinde kurulan ücretsiz sosyal market depremzedelere hizmet vermeye devam ediyor.

Spor salonuna gelen yardımlar tasnif edildikten sonra marketteki reyonlarda yerini alıyor. Markette gıdadan giyime, hijyen malzemelerinden bebek eşyalarına kadar her ürün bulunuyor.

Kentte bulunan depremzedeler Mimar Sinan Spor Salonu’na gelerek kayıt yaptırıyor. Ardından depremzedelerin ihtiyaçları listeleniyor. Gönüllüler tarafından listelerine göre depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Depremzede aileler ve çocukları için oluşturulan ücretsiz markette gıdadan giyime, temizlik malzemelerinden, çocuk ihtiyaçlarına kadar her şey bulunuyor.

Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN