Jandarmanın durdurduğu araçta gümrük kaçağı ürünler ele geçirildi

Edirne'de jandarma ekiplerince Kapıkule Yol Kontrol Noktasında durdurulan ve sürücülüğünü Ç.H isimli şahsın yaptığı araçta köpek unsurlarının da desteği ile yapılan aramada gümrük kaçağı malzemeler ele geçirildi.

Jandarmanın durdurduğu araçta gümrük kaçağı ürünler ele geçirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgesi içerisinde özellikle maddi ve manevi kayıplara neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, Uyuşturucu Madde Arama Köpek unsurları ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timleri Kapıkule Yol Kontrol Noktasında uygulama yaptığı sırada sürücülüğünü Ç.H. isimli şahsın yaptığı aracı durdurarak arama yaptı.

Araçta yapılan aramada 43 yaşındaki Y.K isimli şahsa ait olduğu belirlenen gümrük kaçağı malzemeler tespit edildi. Arama sonucu 1 adet Yeni Rakı,3 adet Viski, 2 adet Likör, 4 adet mini likör, 1 adet su ısıtıcı termostat, 1 adet kahve makinesi, farklı markalarda 4 paket çay, 1 adet Vodka, 2 takım 4 adet Pioneer TS-S 20 Hoparlör, 4 adet fren diski, 1 adet su ısıtıcısı ve 962 adet çeşitli amaçlarla kullanılan gümrük kaçağı ilaç ele geçirildi.

Kaçak malzemelere el konuldu. Gözaltına alınan ÇH. ve Y.K isimli şahıslar tutuklandı. 

HABER MERKEZİ