Jandarmadan 42 internet sitesine erişim engeli

Edirne'de jandarma tarafından incelenerek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na bildirilen 42 internet sitesine erişim engellendi.

Jandarmadan 42 internet sitesine erişim engeli
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sanal devriye faaliyetleri çerçevesinde çok sayıda internet sitesini inceledi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar çerçevesinde vatandaşların yaşayabileceği olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi maksadıyla; yasadışı bahis, müstehcenlik, uyuşturucu/uyarıcı madde temini, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, fuhuşa aracılık etme, oltalama (Phishing), sağlık için tehlikeli madde temini içerikli 42 internet sitesinin erişime engellenmesine yönelik işlem tesis edildi.

Siber dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenerek vatandaşların maddi ve manevi zararlarının önlenmesine yönelik çalışmalara yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ