• Haberler
  • Edirne
  • Jandarma trafik ekipleri, öğretmen ve öğrencilerle buluştu

Jandarma trafik ekipleri, öğretmen ve öğrencilerle buluştu

Edirne İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri  Uzunköprü'nün Elmalı Köyü'nde İlkokulu öğrencileri ve öğretmenlerine temel trafik kuralları, trafikte yayaların uyması gereken kurallar ve okul servis araçlarında davranış kuralları hakkında eğitim verdi.

Jandarma trafik ekipleri, öğretmen ve öğrencilerle buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte hazırlıklarını tamamlayan jandarma trafik ekipleri, servis şoförleri ile öğrenci ve öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri düzenliyor.

 Eğitimler çerçevesinde Uzunköprü ilçesinin Elmalı köyünde ilkokul öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen jandarma trafik ekipleri, temel trafik kurallarını anlattı. Öğrenci ve öğretmenler de merak ettiği noktaları ekiplerden öğrenme fırsatı buldu.

Eğitimlerin devam edeceğini belirten jandarma ekipleri, öğrencilere 'trafik Jandarması' temalı boyama kitabı hediye etti.  

HABER MERKEZİ