• Haberler
  • Edirne
  • İba 'Vatandaşlarımızın her bir sözü, talebi bizim için çok değerli'

İba 'Vatandaşlarımızın her bir sözü, talebi bizim için çok değerli'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediye Başkan Adayı İba, ilk olarak Edirne Hataylılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

İba 'Vatandaşlarımızın her bir sözü, talebi bizim için çok değerli'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ardından Selimiye Camii etrafındaki esnafı ziyaret eden İba, İstanbul Milletvekili, AK Parti Genel Merkez Edirne Koordinatörü Seda Gören Bölük ile Yediyolağızı ve Kıyık Caddesindeki esnafları ziyaret etti. Başkan adayı İba'nın son durağı Medrese Alibey Mahallesi’nden Zeynep ve Gökhan Bulut çiftinin hanesi oldu.

Saha çalışmalarına ara vermeden devam eden Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Edirne Hataylılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Tomey ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Edirne’deki tüm derneklerle iletişim ve dayanışma içinde olacaklarını belirten İba, “Daha önce destek amaçlı düzenlenen kahvaltı organizasyonunda hediye edilen tabloyu teslim aldık. Emek veren tüm hemşehrilerimizin ellerine sağlık. Edirne’mizdeki tüm hemşehri derneklerimizle olduğu gibi, bu derneğimizle de iletişimimizi ve dayanışmamızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“HER BİR SÖZÜNÜZ DEĞERLİ, HER BİR TALEBİNİZ BAŞIMIZIN TACI”

Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, İstanbul Milletvekili, Genel Merkez Edirne Koordinatörü Seda Gören Bölük ile birlikte Yediyolağızı’ndan itibaren Kıyık Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret ederek, onların sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Esnaf ile bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunan Başkan adayı İba, “Edirne’miz hepimizin. Bize ve vekilimize dileklerini, isteklerini ve sıkıntılarını, samimiyetle dile getiren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Her bir sözünüz değerli, her bir talebiniz başımızın tacı. Hepimizin arzu ettiği Edirne’ye birlikte ulaşacağız!”  dedi.

Daha sonra Selimiye Camii etrafındaki esnafı ziyaret eden İba, “Buradaki esnafımızı ziyaret ettik, hatırlarını sorduk. Hemşehrilerimizle sohbet ettik. Sokak sokak, cadde cadde. Bu şehrin her bir bölgesine, her bir hemşehrimize ulaşmaya devam edeceğiz. Çünkü biz, HepBirlikteEdirne’yiz!” ifadelerine yer verdi.

Vefat eden Hatice Kızılay’ın Eski Camii’ndeki cenaze namazına katılan iba, “Trakya Üniversite Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Kızılay Şeren ve Histoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Günnur Kızılay’ın annesi Hatice Kızılay’ı Eski Camii’nden son yolculuğuna dualarla uğurladık. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

“BU ŞEHRİ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Daha sonra hane ziyaretleriyle programını sürdüren İba, Medrese Alibey Mahallesi’nden Zeynep ve Gökhan Bulut çiftinin evlerine konuk oldu.

Vatandaşlarla iç içe olmanın önemine vurgu yapan İba “hemşehrilerimizle bir arada güzel bir akşam geçirdik. Sohbetleri, önerileri ve Edirne’mize hizmet için çıktığımız bu yolda yürekten destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu şehri birlik beraberlik içinde güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu.   Haber Merkezi

HABER MERKEZİ