İba, 'Rabbim hayırlısı ile mübarek Ramazan ayına kavuşmayı nasip eylesin'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Mübarek 3 ayların başlangıcı dolayısıyla mesaj yayımladı

İba, 'Rabbim hayırlısı ile mübarek Ramazan ayına kavuşmayı nasip eylesin'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan mübarek üç aylara erişmiş olmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, yazılı açıklamada bulundu.

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği üç ayların birlik ve beraberlik için bir fırsat olduğunu söyleyen Başkan İba, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda da, "On bir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın müjdecisi mübarek Üç Aylarımızın; ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Recep, Şaban ve Ramazan aylarının dayanışma, yardımlaşma, merhamet hislerinin üst noktaya ulaştığı, insanlığın erdemlerinin ve güzelliklerinin ortaya çıktığı aylar olduğunu vurgulayan Başkan İba, "Üç aylar ve içerisinde bulunan mübarek gecelerden nasiplenmek, Yüce Rabbimizin hikmetiyle buluşma ve rızasını kazanma adına bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Rabbim birliğimizi daim etsin. Hayırlısı ile mübarek Ramazan ayına kavuşmayı nasip eylesin" dedi.

Mübarek üç ayların, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan İba, bu mübarek gecelerde bol bol dua edilmesi ve birlik-beraberliğin daim olmasını diledi.

Başta Edirneliler olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını tebrik eden Başkan İba, 26 Ocak 2023 Perşembe akşamı Regaip Kandili'nin idrak edileceğini hatırlattı.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ