• Haberler
  • Edirne
  • İba 'İşsizliğin önüne geçecek projelerimizi hazırladık'

İba 'İşsizliğin önüne geçecek projelerimizi hazırladık'

Çavuşbey Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, yoğun ilgiyle karşılandı. Edirne'nin her bir sokağının ve her bir mahallesinin aynı hizmeti almasını istediklerini belirten İba, mahalle sakinlerinden destek istedi.  Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarını sürdüren İba, gündüzleri esnaf ve sivil toplum kuruluşlarında, akşamları ise hanelerde ve mahallelerde ziyaretler yapıyor.

İba 'İşsizliğin önüne geçecek projelerimizi hazırladık'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhur İttifakı Adayı Belgin İba'yı karşılayan mahalle sakinleri alkışları ve tezahüratları ile destek verdi.

Çocuklara spor alanları ile gençlerin geleceğine katkı sunacak ve istihdama katkı sağlayacak projelerden, ücretsiz düğün salonları projesine kadar birçok alanda çalışma yapan İba, Edirnelilerden tam not alıyor.

Edirne'nin hak ettiği hizmetleri alabilmesi ve bu güne kadar görmediği değeri görmesi için kolları sıvayan İba, gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Çavuşbey-Papazoğlu Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, yaptığı konuşmasında, kendisini ilgi ve sevgiyle karşılayan, desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerine teşekkür etti.

"EDİRNE'MİZİN HER BİR SOKAĞI, HER BİR MAHALLESİ AYNI HİZMETİ ALSIN İSTİYORUZ "

Edirne'ye hizmet sevdasıyla aylardır gece gündüz demeden çalışarak hayata geçirecekleri projeleri anlattıklarını söyleyen İba, "Edirne'yi ne kadar sevdiğimizi bu şehrin insanlarının her şeyin en iyisine layık olduğunu ve bunun için nasıl çalışacağımızı anlatmaya çalıştık. Şehrimizi çok seviyoruz. Edirne'mizin her bir mahallesi her bir sokağı aynı hizmeti alsın istiyoruz. Yolda gelirken kocaman bir çukur gördüm, sordum ne zamandır böyle diye aylardır hatta yıllardır böyle dediler. Üzülüyoruz, her mahalleye eşit hizmet gitmesi lazım. Ama buraya her geldiğimizde aynı şeyi duyuyoruz. Maalesef Şükrüpaşa'ya, Kocasinan'a giden hizmetler asla buralara gelmedi bu güne kadar. Biz diyoruz ki bizim dönemimizde oralara hangi hizmet gidecekse, bizim Çavuşbey'imize de Papazoğlu'muza da aynı hizmetler gelecek bunun sözünü veriyoruz. Buradaki çocuklarımız da aynı şekilde parklarda yeşil alanlarda oynayacak, buradaki çocuklarımızın da halı sahaları olacak, yollarımız da kaldırımlarımız da en güzel şekilde olacak diyoruz" İfadelerine yer verdi.

Mahalle sakinlerinin desteklerini boşa çıkarmayacaklarını aktaran İba, en güzel hizmetleri getireceklerinin sözünü verdi.

'İBA'DAN GENÇLERE İSTİHDAM SÖZÜ'

Gençler, cemiyetler ve sünnet olacak çocuklar için ücretsiz düğün salonlarını hayata geçireceklerini hatırlatan İba, ayrıca işsiz gençlere istihdam sözü de verdi.

İstihdama katkı sağlayacak çalışmalar yaptıklarını söyleyen İba, "Bütün mahallelerdeki gençlerimiz iş konusunda aynı imkanlara sahip olacak. Buradan gençlere bir söz veriyoruz. Önümüzdeki dönem yüksek teknolojili OSB ile Edirne'mize yeni yatırımlar getirerek yeni fabrikalar açacağız. 20 bin kardeşimize istihdam yaratacağız. Hiçbir kardeşimiz işsizlik sorunu yaşamayacak" Dedi.

"İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇECEK PROJELERİMİZİ HAZIRLADIK"

Yaptıkları ziyaretlerde vatandaşların en büyük sorununun işsizlik olduğunu ve buna çözüm istediklerini talep ettiklerini ifade eden İba, "Edirne'de 5-6 sanayicimizle işsizliğin önüne geçebilecek projelerimizi hazırladık. Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın Edirne ziyaretinde ondan da istihdam konusunda destek sözümüzü aldık. Bununla ilgili iç gümrük projemiz var. Orada da iş imkanları yaratacağız. İstiyoruz ki bu mahalledeki hiçbir kardeşimiz evine nasıl ekmek götürecek düşünmesin, kaygısı olmasın. Bu konuda da gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerin kendilerini ve geleceklerini garanti altına alabilecekleri imkanları oluşturacağız. Buradan söz veriyorum. Yerelde bunun önünü açacağız, devletimiz de bu konuda bize destek verecek. Bu sorunu da bu dönem bitireceğiz" Şeklinde konuştu.

Edirne'nin sorunlarını ve çözümlerini bildiklerini vurgulayan İba, vatandaşların temel hizmetleri alması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"BU MAHALLEYE KAHVEHANE YAPACAĞIZ "

Mahallede bir kahvehane ihtiyacı olduğu talebini aldıklarını ifade eden İba, inşallah belediye olarak bu mahalleye kahvehane yapma sözü verdi.

'O sene bu sene' sloganları atarak İba'ya destek olan mahalle sakinleri, alkışlarla çalışmalarında başarılar diledi.

İba'ya ziyaretlerinde eşlik eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak da mahalle sakinlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Edirne'ye hizmet etmenin heyecanını yaşadıklarını belirten İba, "İnşallah o sene bu sene olur ve kentimize hak ettiği hizmetleri getiririz. Bunun azmiyle büyük gayret içinde çalışıyoruz." Dedi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ