İba 'Hep birlikte yepyeni bir Edirne'yi kuruyoruz'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, gece gündüz demeden vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor. Saha çalışmalarına hız kazandıran İba, vatandaşların dertlerini ve taleplerini dinleyip not alıyor.

İba 'Hep birlikte yepyeni bir Edirne'yi kuruyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İba, Bulgaristan’daki Trakya Kiliseleri Birliği Yüksek Komitesi Üyesi Rahip Aleksandır Çıkırık’ın vefat yıl dönümü sebebiyle düzenlenen anma programına katıldı.

İba, program çıkışı vatandaşlar ile bir araya geldi, sohbet etti.

“YENİ EDİRNE İLE TÜM SIKINTILAR ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

Ardından İba, Olin Kavşağı üzerinde bulunan Ciğerci Niyazi, Keçecizade, Yardımcı Peynirleri, Miss Döner ve Tahmis Köftecisi işletmelerini ziyaret etti.

Edirne’nin damak tadına tat katan firmaların emekçileri ile görüşen İba, hayırlı işler diledi.

Vatandaşların dileklerini, sıkıntılarını dinleyen İba, yeni Edirne ile tüm sıkıntıların çözüme kavuşacağını söyledi.

İba, Sandık Başkanları ve müşahitlerin sandık kurulu eğitime katıldı. Eğitimlerden görevli personelden bilgi alan İba, Demokrasinin ve hakkımızın emanetçisi sandık görevlilerine kolaylıklar diledi.

“EDİRNE’MİZİN BEKLENTİLERİ DE İHTİYAÇLARI DA ÖNEMLİ”

İba, Özgür ve Öztürk Kıraathanelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Edirne’nin beklentilerinin ve ihtiyaçlarının önemli olduğunu ifade eden İba, “Her bir hemşehrimizle görüşerek, bu beklentilere en güzel çözümleri ürettik ve üretmeye devam ediyoruz.” Dedi.

“EDİRNE’MİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE GELECEĞİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İba, Fatih Mahallesi’ndeki Acar Park’ta ailelerle buluştu. Edirne’nin geleceğini düşündüklerini ifade eden İba, “Her mahallemize, hak ettiği kalitede parkları temin etmeye yönelik yeni projelerimizden söz ettik.” Şeklinde konuştu.

Edirne’nin her bir mahallesini, her bir mahallesini, her bir sokağını ayrı ayrı çalışıp her mahallenin beklentisine ve dokusuna göre yeşil alan ve parkları projelendirdiklerini ifade eden İba, “Evinizden yürüme mesafesinde ulaşabileceğiniz yeni parkları şehrimize kazandıracak, mevcut kullanılamayan ve bakımsız durumdaki park alanlarının da yenilemesini yapıyoruz.” Dedi.

HER MAHALLEYE KREŞ PROJESİ

Ailelere verecekleri kreş ve eğitim desteklerinden de bahsettiklerini söyleyen İba, “Yarınların umudu, çocuklarımız güven ve huzur içinde büyüsün diye her mahallemize bir kreş açıyoruz... Ailelerimize ekonomik olarak zorlanmadan, gözleri arkada kalmadan yavrularını emanet edecekleri bir yuva oluyoruz.” İfadelerini kullandı.     

   

DEV SPOR ADASI PROJESİ

Ardından İba, Saraçhane Spor Kulübü Kıraathanesi’ni ziyaret etti. Şehrin spor kulüplerini çok önemsediklerini ve desteğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen İba, “Edirne’mizi sporda da çok ileriye taşıyoruz.” Dedi.

7’den 70’e tüm Edirne’yi ilgilendiren, doğayla iç içe, pek çok spor dalını içinde barındıran dev bir spor adası planladıklarını ifade eden İba, “Spor Adamızın içinde, Tenis kortlarından futbol, basketbol ve voleybol sahalarına, kay kay ve buz pateni pistinden güreş akademisine kadar birçok branş yer alacak. Belediyemizin uzman kadroları tarafından tüm branşlarda eğitimler vereceğiz. Amatör Kulüplerimize de saha olanağı tanıyarak, artık kulüplerimizin yer arayışına son vereceğiz.  Spor adasının içerisinde bir pehlivan akademisi de oluşturacak, baş pehlivanlıkta şehrimizi iddialı hale getiriyoruz.  Amatör spor kulüplerine tahsis edeceğimiz araçlarla deplasmanlardaki ulaşım masraflarını biz karşılayacağız. Ayrıca verilen nakdi yardımları 3 katına çıkarıp, malzeme ve ekipman desteği veriyoruz.” Dedi.

“YEMYEŞİL BİR EDİRNE BİZLERİ BEKLİYOR”

Barış Parkı’nda (Suni Gölet) vatandaşlar ile bir araya gelen İba, hoş sohbet gerçekleştirdiklerini belirtti. Edirne’yi bekleyen yeni parkları ve yeşil alan projesinden bahsettiğini söyleyen İba, “Yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, piknik alanları ve evcil hayvanlarımız için özel alanlar ile yemyeşil bir Edirne bizleri bekliyor.” Şeklinde konuştu.

 

“BU ŞEHİR, ARTIK EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

İba, Babademirtaş Mahallesi esnafı, Asmalı Kahve, Bizim Kıraathane ve Üç Şerefeli Camii Bahçesi’ndeki vatandaşlar ile bir araya geldi.

Vatandaşların kendisine duyduğu güven ve gönülden destekleri ile çok daha heyecanlı, çok daha azimli ve kararlı olduklarını söyleyen İba, “Bu şehir, artık en güzelini hak ediyor… Bu şehir, artık geleceğin Edirne’si olmayı hak ediyor…” dedi.

“HEP BİRLİKTE YEPYENİ BİR EDİRNE’Yİ KURUYORUZ”

İba son olarak Dilaverbey Mahallesi’ndeki Dörtyol Aziz’in ve Yavuz Korkmaz’ın Kıraathanesinde vatandaşlar ile buluştu.

Vatandaşların dertlerini ve taleplerini dinleyen İba, “Edirne’mizin beklentisi çok net. Artık vatandaşın sesini duyan bir belediye zamanı… Sorunun değil, çözümün parçası olan bir belediye zamanı… Artık Yeni Edirne’nin zamanı… Hep birlikte yepyeni bir Edirne’yi kuruyoruz. Çok az kaldı…” dedi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ