İba, 'Daha güzel bir Edirne inşa edeceğiz'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, saha çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Daha güzel Edirne inşa etmek için vatandaşlardan desteklerini isteyen İba, ziyaretlerinde projelerini anlatıyor.

İba, 'Daha güzel bir Edirne inşa edeceğiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlk olarak Edirne Üretici Kadınlar Pazarı’nı ziyaret eden İba, oradaki kadınlarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

Kadın kooperatifleri ve kadınlara emeklerini satışa sunabilecekleri alanlara dair projelerinden bahseden İba, “Kadın Girişim Ve Kooperatifleri Destek Projesi ile Kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerinin, ürettikleri ürünlerin satışı, yer temini, markalaşma, pazarlama gibi konularda destekçisi oluyoruz. Öyle büyük bir emek var ki; bu emekleri en güzel şekilde hep birlikte değerlendireceğiz.” Şeklinde konuştu.

Daha sonra Elif ve Vildan Kurubacak tarafından Kocasinan Mahallesi’nde faaliyete geçirilen Elif Dikim Evi’nin açılışını gerçekleştiren İba, “Bundan sonra, fikir ve üretim kadınlarımızdan; destek Belediyemizden!” dedi.

İba, tüm kadınlara söz vererek ekonomiye katkıda bulunarak, kendi gelirini elde etmek isteyen kadınlar için çok özel projelerle desteğe hazır olduklarını belirtti.

Ardından Uzun yıllar hekimlik mesleğini icra eden Dr. Muhammet Öztürk’ün yeni girişimi mezoterapi ve ozon tedavi kliniğinin açılışını gerçekleştiren İba, “Hastalarımızın daha hızlı toparlanmasını sağlayacak; gençlik ve sağlık için çok güzel çözümlerle Edirne’mize değer katacak kliniğin Edirne’mizin sağlığına sağlık katmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra Edirnespor ve Kayseri Talasgücü Belediyespor’un maçına giderek Edirnespor’a tribünlerden destek olan İba, galibiyet coşkusu yaratan Edirnespor’u tebrik etti.

İba, Edirnespor Başkanı Onur Yaren Ayaydın tarafından hediye edilen formayı onurla taşıyacağını ve saklayacağını dile getirdi.

Edirnespor’u bir üst lige hep birlikte taşıyacak, deplasman maçlarına da Belediyemizden otobüslerle kafile halinde gideceklerini belirten İba, “Edirne Spor’ un üst liglere çıkması için destek verip, gelir getirici kaynaklar yaratarak, bütçelerine katkı sağlıyoruz. Deplasman maçlarına gitmek isteyen taraftarlarımıza otobüs desteği de bizden olacak.” dedi.

Edirne Olimpia Halı Sahası’nda antrenman yapan çocukları ve ailelerini ziyaret eden İba, hatıra fotoğrafı çektirerek sporu ve spora emek veren hemşerileri destekleyeceklerini aktardı.

Daha sonra Kocasinan ve Fatih Mahallesi’ndeki kahvehane ve esnafı ziyaret eden İba, keyifli vakit geçirerek güzel ilgilerinden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

DoubleTwo Fitness Salonu’nun İşletmecisi Murat Kuyumcu’yu ziyaret eden İba, nazik ev sahiplikleri için teşekkür ederek işlerinde başarılar diledi.

Son olarak Şükrüpaşa Mahallesi’nde Çamlık ve Recep’in Yeri Kırathanelerinde hemşehrilerimiz ile bir araya gelen İba, samimiyetleri ve içten destekleri için teşekkür etti.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ