• Haberler
  • Edirne
  • İba, 'Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle mücadelemizi sürdüreceğiz'

İba, 'Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle mücadelemizi sürdüreceğiz'

     AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İba mesajında bu önemli günün, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde verilen mücadelenin sembolü olduğuna değindi.

İba, 'Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle mücadelemizi sürdüreceğiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

  AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Aziz Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en parlak zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşku ve gurur içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan İba, "Bu önemli gün, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde verdiğimiz mücadelenin sembolüdür. Türk milletinin azim ve kararlılığının, yokluk içinde bile nasıl büyük zaferlere imza atabileceğinin en güzel kanıtıdır 30 Ağustos. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan bu zafer, milletimizin bağımsızlık aşkını, vatan sevgisini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bugün, tıpkı 30 Ağustos'ta olduğu gibi, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine olan inancımızı pekiştirmek için bir araya gelme günüdür. Bizler, AK Parti ailesi olarak, geleceğe umutla bakmaya, büyük hedeflere doğru emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

30 Ağustos Zaferi’nin Türk Milletinin azim ve iradesinin, gücünün ortaya koyulması bakımından büyük önem arz ettiğini vurgulayan İba, “Bu şanlı zaferimiz, aziz milletimizin tereddüt etmeksizin reddettiği, gücünü sınayanlara gerekli cevabı verdiği önemli dönüm noktalarından biridir. Bize düşen de şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır” dedi.

Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını söyleyen Başkan İba, "Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 101'inci yıl dönümünü en içten duygularımla kutlarım. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun" şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ