Huzurevinde kalan vatandaşlar yetiştirdikleri ürünleri hasat etti

Edirne'de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevi'nde vatandaşlar bahçede kendi yetiştirdikleri meyve sebzelerin hasadını yaptı.

Huzurevinde kalan vatandaşlar yetiştirdikleri ürünleri hasat etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

  Edirne'de Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevi'nde hizmet alan yaşlı vatandaşlar boş vakitlerini değerlendirmeleri için huzurevi bahçesinde yetiştirdikleri ürünleri hasat etti.

Zamanlarını değerlendirmek için önce ektiler, özenle yetiştirdiler sıra şimdi ise büyük emeklerle yetiştirdikleri ürünlerin hasadında bir araya geldiler.

Huzurevinde kalan vatandaşlar kendi yetiştirdikleri doğal ürünleri büyük mutlulukla topladı.

Huzurevinde kalan vatandaşlar sağlık durumları ve yetenekleri göz önünde bulundurularak; meyvecilik, bahçecilik, kümes hayvanları yetiştiriciliği, el sanatları gibi alanlarda çalışmalar gerçekleştirerek zamanlarını verimli şekilde değerlendirmeye devam ediyor.

                Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevini ziyaret eden Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Vali Yardımcıları Dr. Yusuf Güler ve Hakan Yavuz Erdoğan, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Hayırsever İrfan Öztürk yaşlılar ile vakit geçirdi.

Huzurevinde gerçekleştirilen ziyarette ayrıca; Kuruluşta hizmet almakta olan yaşlıların aktif yaşlanma ve boş vakitlerini verimli değerlendirmeleri kapsamında, kendi emekleri ile oluşturdukları meyve ve sebze bahçeleri de gezildi.

Barış Karapaça