• Haberler
  • Edirne
  • Helvacıoğlu: 'Belediyemizin bütçesini 13 kat arttırdık'

Helvacıoğlu: 'Belediyemizin bütçesini 13 kat arttırdık'

Keşan Belediye Kasım Ayı Meclis Toplantısı 2. birleşimi yapıldı.

Helvacıoğlu: 'Belediyemizin bütçesini 13 kat arttırdık'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Keşan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. birleşimini gerçekleştirdi. Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantıda; Belediye Meclis Üyeleri Nehir Gergin, Banu Saygı, Şafak Uslu, Müslim Çekiç, Barbaros Tokgöz, Mithat Bulut, Yüksel Alioğlu ve Abdi Kıyakoğlu mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Yoklamanın ardından ilk gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak; “Belediyenin 2024 yılı İdari Performans Programının Meclisçe görüşülerek karara bağlanmasıdır” maddesi ele alındı.

Madde hakkında Keşan Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Balcı’nın bilgilendirmesinin arından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısı, “Belediyenin 2024 yılı Bütçesinin Meclisçe görüşülerek karara bağlanması” maddesinin görüşülmesiyle sürdü.

Madde hakkında konuşan Hasan Balcı, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu doğrultusunda 2024 yılı tahmini bütçesinin 1 milyar 300 milyon TL olarak belirlendiğini söyledi.

“Bu bütçe hizmetin de 13 kat arttığını gösteriyor”

Madde ile ilgili konuşan Helvacıoğlu, meclise ve komisyona çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, “2019 yılında göreve geldiğimizde bütçemiz 99 milyon 950 bin TL’di. 4 yılın sonunda bütçemizin 13 kat artarak, 1 milyar 300 milyon TL olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın, devletimizin, hükümetimizin, valiliğimizin, bakanlarımızın hibeleri oldu. Mali disiplini sağladık, tahsilat kabiliyetimiz arttı. Harcama tasarruflarımız oldu, satın almalarsa hassasiyet gösterdik. Verdiğimiz önem bütçeye yansıdı ve hizmete döndü. Tüm kurumlarla iş birliği yaptık. Bu bütçe hizmetin de 13 kat arttığını gösteriyor. Komisyonlarımızın, çalışma gruplarımızın kararları 4 yılın sonunda bizi başarıya götürdü. 2024 yılı bütçemiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 15 gündür büyük emek verildi. Şehrimizin menfaati için alındı bu kararlar. İnşallah uygulamada da gerçekleşecektir. Hayırlı olsun.” dedi.

Grup sözcülerin görüş bildirmesinin ardından madde oy birliği ile kabul edildi. Keşan Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 7 Aralık’ta yapılacak. Haber Merkezi

ANADOLU AJANSI