Hataylı depremzedenin hayali gerçek oldu

Hataylı depremzede Sevim Karadal, zor şartlarda hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu Seramik ve Cam Tasarım Programı'nı kazandı.

Hataylı depremzedenin hayali gerçek oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Edirne'ye gelerek Balkan Kongre Merkezi'nde öğrenci kaydını yaptıran üç çocuk annesi 53 yaşındaki Karadal, üniversiteli olma ve hayalini kurduğu bölümü kazanma sevincini yaşadı.

Karadal, AA muhabirine, amatör olarak ilgilendiği seramik tasarımın eğitimini almak istediğini söyledi.

Seramik yapımıyla uzun zamandır ilgilendiğini dile getiren Karadal, "Trakya Üniversitesinde eğitimimi tamamlayıp, ardından Hatay'a dönerek çocuklara ve gençlere bu güzel zanaatı öğretmek istiyorum." dedi.

Karadal, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşamlarını olumsuz etkilediğini belirtti.

Bir yandan yaşama tutunmaya çalışırken diğer yandan sınava hazırlandığını aktaran Karadal, "Deprem ve sonrası kolay olmadı, çok zor bir süreçti. Ama el birliğiyle tüm Türkiye kalkınmaya çalışıyor. Eşimle birlikte süt ürünleri işletmemizde çalışırken bir yandan da sınava çalışıyordum. Bu arada deprem de oldu. Hepsi bir arada kolay olmadı ama üstesinden geldim. Azimle yapılamayacak şey yoktur, çalışarak her şey yapılır." diye konuştu.

ANADOLU AJANSI