• Haberler
  • Edirne
  • Hastanın safra kesesinden çıkan taş doktorları şaşkına çevirdi

Hastanın safra kesesinden çıkan taş doktorları şaşkına çevirdi

Edirne'de artan ağrılar sonucu doktora başvuran 19 yaşındaki Nursu Menekşe, safra kesesinden ameliyat oldu. Menekşe'nin safra kesesinden 6 santimetre büyüklüğünde taş çıktı.

Hastanın safra kesesinden çıkan taş doktorları şaşkına çevirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Menekşe, 10 yıldır safra kesesinde ağrıların olduğunu fakat doktordan korktuğu için hastaneye gitmediğini söyledi.

Şiddetli ağrı şikayetiyle acil servise başvuru yapan Menekşe, ameliyata alındı. Başarılı operasyon 4 saat sürdü. Menekşe’nin safra kesesinden 6 santimetre uzunluğunda, 2,5 santimetre genişliğinde taş çıktı.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuzhan Alp Öztürk, başarılı bir operasyona imza attı. Safra kesesi taşını tespit eden Öztürk, 19 yaşındaki hastası Nursu Menekşe'yi laparoskopik cerrahi ile tedavi etti. Menekşe, yapılan operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

10 yıldan beri bu taşla yaşadığını söyleyen  Nursu Menekşe, son bir buçuk günde ağrılarının tuttuğunu ve daha önce herhangi bir ağrı yaşamadığını belirtti.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde başarılı bir operasyon geçirdiğini ve normal şartlarda yarım saat, kırk dakika süren bir ameliyat olması gerekirken, doktorunun bu taşı çıkarmak için 4 saat uğraştığını ve kendisini sağlığına kavuşturduğunu aktaran Menekşe, doktoru Oğuzhan Alp Öztürk ve ekibine teşekkür etti.

Hastaneye geldiğinde karnının baya şiş olduğunu belirten Menekşe, ameliyat sonrası kendisini çok iyi hissettiğini ve hiçbir sıkıntı olmadığını aktardı.

Kızının küçük yaşta bu şikayetle hastalandığını ancak rahatsız etmediği için ertelediklerini söyleyen  Anne Nursemin Menekşe, ani bir sancıyla hastaneye geldiklerini ve kızının gece 21.00'de ameliyata alındığını belirtti.

Normalde 30 dakikada yapılan ameliyatın 4 saat sürdüğünü aktaran Anne Menekşe, taşın kapalı ameliyatla alındığını ve gece 01.00'de operasyonun tamamlanarak kızının sağlığına kavuşturulduğunu ifade etti.  Doktorları ve ekibine teşekkür eden Menekşe, bu kadar büyük bir taş çıkmasına hem kendisinin hem de herkesin çok şaşırdığını belirtti.  Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar