Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda tır parkı kapasitesi iki katına çıkarılıyor

Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Gümrük Kapısı'nda bulunan tır parkının kapasitesi iki katına çıkarılıyor.

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda tır parkı kapasitesi iki katına çıkarılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hamzabeyli Gümrük Kapısı’nda meydana gelen uzun kuyrukların önüne geçmek ve sürücüleri rahatlatmak amacıyla Edirne Valiliği tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor.

Tır parkının genişletilmesi için başlatılan çalışmalarda sona gelindi. 750 tır kapasiteli parka ilave 700 araçlık alan için altyapı çalışmaları tamamlandı.

Üstyapı çalışmalarında sona gelinmesiyle gümrükten geçiş için bekleyen tır sürücülerine daha konforlu bir alan sunulacak.

Edirne Valisi Yunus Sezer, tır parkındaki genişletme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyledi.

Sezer, Tır trafiğinde yaşanan artışa bağlı olarak gümrük kapısında zaman zaman kuyrukların yaşandığını belirterek bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini aktardı.

Çalışmaların hızlandığını söyleyen Sezer, şunları kaydetti:

"Hamzabeyli Gümrük Kapısı'ndaki tır trafiğinde özellikle bu ay yoğun bir artış yaşandı. Oradaki parkın yetersiz olması da biraz tır kuyruklarına sebebiyet veriyor. İlave tır parkının yapımıyla ilgili çalışmalar hızlandı. Yaklaşık 700 tırın daha yer alacağı bir alan daha hazırlanacak. Şu anda altyapısı bitti ama üstyapı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 15 gün içerisinde orayı bitir. Araç ve yolcu trafiği artıyor. Her yıl üzerine yüzde 15 koyarak devam ediyor. Üretimimiz ve ihracatımızdaki dinamizm gümrük kapılarına da yansımış durumda.”  Dilek Şahin

DİLEK ŞAHİN