• Haberler
  • Edirne
  • Halk Eğitim Merkezi 14 bini aşkın vatandaşa kurs verdi

Halk Eğitim Merkezi 14 bini aşkın vatandaşa kurs verdi

Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde 2023 Eylül ayından bu yana 822 kurs açıldı. Toplamda 14 bin 870 kursiyer kurslara katıldı.

Halk Eğitim Merkezi 14 bini aşkın vatandaşa kurs verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halk Eğitimi Merkezleri her yaş, eğitim, gelir, sosyal statü ve kültür düzeyindeki vatandaşlara onların ilgi, istek, yetenek ve beklentilerine yönelik mesleki, sosyal, toplumsal, ekonomik, sportif ve kültürel alanlarda ücretsiz kurslar düzenlemeye devam ediyor.

Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde 2023 Eylül ayından bu yana 822 kurs açıldı. 5 bin 48 erkek, 9 bin 822 kadın olmak üzere 14 bin 870 kursiyer de açılan kurslara katıldı.

Edirne'de Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde bahçıvanlık, bilişim teknolojileri, el sanatları teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, güzellik ve saç bakımı, hayvan yetiştiriciliği, kuyumculuk teknolojisi, okuma yazma, ormancılık, sağlık ve ilkyardım, spor, yabancı diller, yiyecek ve içecek hizmetleri gibi çeşitli kurslar açılıyor. Kurslara katılanlar, burada öğrendikleri bilgi ve tecrübeler sonrasında aldıkları sertifikalarla meslek sahibi oluyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Yayla, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Halk Eğitimi Merkezi'nde açılan kursların tanıtımını yapmak ve vatandaşlara göstermek amacıyla 1-7 Haziran tarihleri arasında ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinlikleri gerçekleştirileceğini söyledi.

Vatandaşları Saraçlar Caddesi'nde yapılacak kutlamalara davet eden Yayla, stantlarda kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin hem sergilenip hem de satışa sunulacağını anlattı.

Yayla, kadınların bu sayede ev ekonomilerine katkıda bulunacağını vurguladı. Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar