• Haberler
  • Edirne
  •  Hak-İş Konfederasyonu 1 Mayıs'ta depremzedeleri unutmadı

 Hak-İş Konfederasyonu 1 Mayıs'ta depremzedeleri unutmadı

Hak-İş Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanlığı tarafından 81 il genelinde eş zamanlı olarak 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Atatürk anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

 Hak-İş Konfederasyonu 1 Mayıs'ta depremzedeleri unutmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Hak-İş Öz Sağlık-İş Sendikası tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenlendi.
  Atatürk Anıtında düzenlenen günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Hak-İş Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Uluslararası Birlik, Mücadele ve D ayanışma Günü 1 Mayıs'ı kutlayarak, HAK-İŞ olarak, emekçilerin, depremzedelerin üyelerinin yaralarını sarmak için meydanlarda olduklarını söyledi.
            Pandemi nedeniyle ara vermek zorunda oldukları kitlesel 1 Mayıs programlarına deprem dayanışması başlattıklarını belirten Promet şunları kaydetti; “HAK-İŞ olarak; sağlığımız, işimiz, ekmeğimiz, güvenli ve güvenceli istihdam, refah dolu yarınlar ve güçlü gelecek için taleplerimizi yine meydanlardan yüksek sesle haykırıyoruz. Ülkemiz 6 Şubat'ta merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizin etkilendiği deprem felaketini yaşamıştır. Asrın felaketi olarak anılan bu depremde binlerce emekçimiz vefat etmiş, binlerce kardeşimiz yaralanmıştır. Buradan hayatını kaybeden üyelerimize, ailelerine ve tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, geride kalan yakınlarına ve tüm ülkemize baş sağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın gücüne inanan Konfederasyonumuz, deprem bölgesindeki üyelerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza destek olmak için yardım çağrısını yinelemektedir. HAK-İŞ olarak, Allah'ın izniyle "Bütün Gücümüzle ve Emeğimizle Milletimizin Yaralarını Saracağız" diyoruz.”  
            HAK-IŞ olarak depremzedelerin ve acılarını paylaştıklarını belirten Promet, HAK-İŞ olarak, tüm yaşananlara rağmen umutla, yeniden ayağa kalkarak ülkece mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
            Depremde ilk günden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine katılan HAK Arama Kurtarma Umut Timi ekiplerinin başta olmak üzere, tüm emekçilere teşekkür eden Promet, “Ülkemizin birlik ve dayanışma ruhuna en çok ihtiyacı olduğu bu zor zamanlarda ülkemizin geleceği ve istikrarı için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve emeğimizin geleceği için HAK-İŞ olarak sendikalarımız ve tüm teşkilatımızla omuz omuza mücadele veriyoruz. İş kazalarının, meslek hastalıklarının olmadığı bir çalışma ortamı için, Emeğimizin ve alın terimizin karşılığı için, İşsizlik ve gelir endişesi olmayan onurlu bir hayat için, birlik, dayanışma ve beraberlik ruhu ile meydanlarda sizlerin güçlü sesi olmaya devam edeceğiz. HAK-İŞ olarak ülkemizi korumak için canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimizi, dünyanın dört bir yanında iş kazası ve meslek hastalıklarında hayatını kaybeden emekçi kardeşlerimizi dua ve rahmetle yad ediyoruz.” Dedi.      Hak-İş Konfederasyonu olarak 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nde taleplerimizi bugün bir kez daha yineleyen Promet, bütün çalışanları ve toplu sözleşme düzenini koruyacak, çalışanların aileleri ile birlikte insanca yaşamasına imkan tanıyacak ücret düzenlemelerinin yapılmasını talep ettiklerini söyledi.                 
            Hak-İş olarak Suriye, Yemen, Libya, Afganistan, Irak, Somali, Arakan, Doğu Türkistan, Gazze velhasıl yeryüzünün bütün mazlum coğrafyalarında yaşanan insanlık dışı olaylara DUR demek için meydanlarda olduklarını belirten Promet şunları kaydetti; “Mazlum coğrafyalarda yaşanan insanlık dışı zulümlerin son bulması için uluslararası işçi hareketini duyarlılık göstermeye ve birlikte mücadeleye davet ediyoruz. HAK-İŞ olarak, Türkiye'nin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz için tarihi bir öneme sahip olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Bugün HAK-İŞ olarak; "Emeğinizin hakkı, çocuğunuzun rızkı, geleceğiniz bize emanet"demek için, "Örgütlü Ol, Sendikal' Ol, HAK-İŞ'li Ol" demek için Meydanlardayız. Birliğimiz daim olsun, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun.”