• Haberler
  • Edirne
  • Güner 'Bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir'

Güner 'Bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir'

    Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, 12 Eylül Askeri Darbesi'nin yıl dönümü nedeni ile mesaj yayımladı. Güner: '43 yıl önce bugün yapılan cunta darbesi, aslında uzunca bir süre milletimiz üzerinde oynanan oyunlarla meşrulaştırılmaya çalışılmış, bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir.' Dedi.

Güner 'Bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

          Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, 12 Eylül Askeri Darbesi’nin yıl dönümü nedeni ile mesaj yayımladı. Güner: “Yeri geldi "vatan" için denildi, yeri geldi "yurtta sulh cihanda sulh" için... 43 yıl önce bugün yapılan cunta darbesi, aslında uzunca bir süre milletimiz üzerinde oynanan oyunlarla meşrulaştırılmaya çalışılmış, bu vatanın öz evlatları sağcı-solcu diye ayrıştırılarak birbirlerine düşman haline getirilmiştir. Gencecik fidanlarımızın darağacına gönderildiği, tutuklanarak cezaevlerinde türlü işkencelere maruz kaldığı bu kara günler aynı zamanda demokrasi tarihimizin gerileme dönemleri olmuştur.

Ne yazık ki bu ülke ne zaman birlik ve beraberlik içinde kalkınma adımları attıysa işte tam da o zaman bazı karanlık odaklar tarafından 12 Eylül gibi darbelere ve darbe girişimlerine pek çok kez maruz kalmıştır.  Yakın tarihimizde gerçekleştirilen 15 Temmuz Hain FETÖ Darbe Girişimi bunun en açık göstergelerinden biridir. Ama bu aziz millet artık darbelere boyun eğmeyeceğini, iradesine pranga vurmak isteyenlere meydan vermeyeceğini 15 Temmuz gecesi açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu vatanın evlatları genciyle yaşlısıyla kendisi seçtiği hükümetin arkasında durmuş, iradesini paletleriyle ezmeye çalışan tanklara geçit vermemiştir. Millet lideri ile tek yürek olarak bir daha böyle darbelere boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Özetlemek gerekirse 12 Eylül kırıntıları 15 Temmuz'da milletimiz tarafından tarihe gömülmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerle 12 Eylül Askeri Darbesi’nin 43. senesinde şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet diler, bir daha böyle günlerin yaşanmamasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ