• Haberler
  • Edirne
  • Fatih Kıyga Muhtarlar Federasyonu Başkanı Seçildi

Fatih Kıyga Muhtarlar Federasyonu Başkanı Seçildi

Edirne İli ve Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu seçimli genel kurulu gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezinde tek liste gidilen seçimde Hatip Köyü Muhtarı Fatih Kıyga federasyon başkanı seçildi. 

Fatih Kıyga Muhtarlar Federasyonu Başkanı Seçildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne, Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu genel kurulu gerçekleştirildi. Seçimli genel kurulda merkeze Hatip Köyü Muhtarı Fatih Kıyga federasyonun yeni başkanı oldu.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen genel kurulda konuşan federasyon eski Başkanı Sedat Tosun, karşılaştıkları problemleri anlattı. Hayata geçirilmesi planlanan projelerin yapılabilmesi için aidatların yükseltilmesi gerektiğine inandığını ifade eden Tosun, "Biz ilk yıl çok zorlandık. Gelen aidatlarımız doğal gaz, elektrik ve suya gitti. Genel giderlerimizi karşılayamadık. Gerektiği yerde cebimizden ödedik. Para olmadan iyi bir şey olmuyor. Bu federasyonu ayakta tutun ama federasyona hiçbir zaman için cephe almayın. Burası hepimizin federasyonu. Gelin birlik beraberlik olsun.” Dedi.

Tosun’un ardından muhtarlara Hatip Köyü Muhtarı Fatih Kıyga hitap etti. Kıyga federasyonun amaçlarından bahsetti. Şehrin tamamında 353 muhtar olduğunu belirten Kıyga, "İnşallah bu ailemizi hep birlik beraberlik içinde tutacağız. Hep birlikte çalışmalarda bulunacağız. Yönetimde beni layık gördüğünüz, seçtiğiniz oylar için teşekkür ediyorum." Diye konuştu.

Genel kurulda yer alan İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, burada yaptığı konuşmada muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu özellikle köylerde yaşanan sorunların farkında olduklarını dile getirdi. Gegeoğlu, İl Genel Meclisi üyelerinin muhtarların sorunlarının çözümde yer almaya hazır olduklarını belirtti.

Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik ise yaptığı konuşmada, özellikle pandemi sürecinden, depreme kadar birçok sıkıntılı sürçten geçtiklerini anımsattı. Kemik ayrıca birlikte hareket ederlerse her problemi çözebileceklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Önce divan kurulu belirlendi. Divan başkanlığına Oktay Canvermez, katip üyeliklere Recai Kararmışbuga ve Ersan Bubektaş seçildi.

Saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından faaliyet Raporu okunarak ibra edildi. Ardından Fatih Kıyga’nın tek aday olduğu tek listenin oylaması açık şekilde gerçekleştirildi.
Oylamanın ardından Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanlığına Edirne Merkez Hatipköy Muhtarı Fatih Kıyga oldu.

Yönetim Kurulu asil üyelerinde; Abdullah Kemik, Çağlar Turgay, Ahmet Tezer, Günay Tunç, Mehmet Karlatlı, Ayşe Sever, Seçkin Sutcan, Selçuk Meriç yer aldı.

Yönetim Kurulu yedek üyelerinde; Şafak Gündoğdu, Melek Kahya, Nurcan Uzel, Seçkin Bektaş, Hasan Demirbozan, Birol Ay, Turan Akgül, Abdi Zamacı, Erdinç Şeftali yer aldı.

Denetleme Kurulu asil üyelerinde; Aykut Yaman, Müjdat Kurt, Asım Gül,  Tevabil Çevik, Özgür Çevik yer aldı.

Denetleme Kurulu yedek üyelerinde Muammer Gizlen, Ferdi Özkaya, Canan Koca yer aldı.

Fahrettin Baydar