• Haberler
  • Edirne
  • Engelli kartı olmayanlar ETUS'a ücretsiz binemeyecek

Engelli kartı olmayanlar ETUS'a ücretsiz binemeyecek

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik düzenlediği basın toplantısında, Engelli binişleri için yeni bir uygulamaya geçeceklerini söyledi.

Engelli kartı olmayanlar ETUS'a ücretsiz binemeyecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ETUS Başkanı Hakan Giyik yönetim binasında gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Giyik, 1 Aralık 2023 tarihi itibariyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden engelli kartı olmayanların ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacağını duyurdu.

Engelli vatandaşları ücretsiz taşımaya devam edeceklerini belirten Giyik, usulsüz kullananlara yönelik tedbir alacaklarını ve buna izin vermeyeceklerini ifade etti.  Engelli kartına sahip olan bir vatandaşın Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nden bu kartı alması gerektiğini belirten Giyik, engelli bireylere kartlarını güncelletmeleri konusunda uyarıda bulundu.

ETUS olarak daha önce bazı dedikodulara maruz kaldıklarını belirten Giyik, hataları hızlı bir şekilde giderdiklerini ve şuanda sahada 200 aracın hizmet verdiğini aktardı.

Bazı eksiklikler olduğunu belirten Giyik,  "Şu anda üç dakikayla sekiz dakika arar arası değişik hatlarda araçlarımız hareket etmekte. Ve bunu gözle görebiliyoruz yani sabah ve pik saatlerde yönetim olarak ve saha amirlerimizle beraber yollardayız. Eksikliklerimizi görüyoruz. Onları da düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" dedi. 

EBRU YILDIZ GÜNENÇ