Ekipler spor müsabakalarında Kadına Şiddete Yönelik çalışma gerçekleştirdi

Havsa ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 'Kadına El Kal-Ka-Maz' sloganıyla hazırlanan broşürleri hafta sonu ilçede oynanan spor müsabakalarında dağıttı.

Edirne Valiliği'nin koordinesinde gerçekleştirilen , "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Bilgilendirme ve Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" projesi kapsamında "Kadına El Kalkamaz" konulu farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından kadına şiddetin engellenmesi ve bu konudaki duyarlılığı artırmak amacıyla çeşitli uygulamalar gerçekleştiriliyor. Edirne Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 'Kadına El Kal-Ka-Maz' sloganıyla hazırlanan broşürler havsa ilçesinde hafta sonu oynanan spor müsabakalarında dağıtıldı.

Kadına El Kal- Ka-Maz projesi kapsamında hazırlanan broşürleri dağıtan Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri farkındalık oluşturmayı amaçladı.

Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından erkek vatandaşlara dağıtılan broşür ile bilgilendirme yapıldı. Ekipler aile içi ve kadına şiddetle mücadele çalışmalarının önemi anlatıldı ve bilgilendirme yapıldı.

KADES uygulamasının tanıtımı ile son yıllarda artış gösteren kadına şiddet olaylarının önlenmesi, şiddet gören veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlara ulaşılabilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede hafta sonu oynanan spor müsabakalarında broşür dağıtıldı.

BARIŞ KARAPAÇA