Edirne Otogarında Bayram Yoğunluğu Başladı

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar otogarda yoğunluk oluşturdu.

Edirne Otogarında Bayram Yoğunluğu Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bayram hareketliliği başladı. 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlar, otogara akın etti. Bayram tatili nedeniyle şehir dışına gidenler ve tatili kentte geçirmek isteyen vatandaşlar otogarda yoğunluk oluşturdu. Yaşanan yoğunluk esnafında yüzünü güldürdü.

Otogardaki yoğunluğun Kurban Bayramı’nın 1’inci gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Kentteki otobüs firmalarının yetkilileri tüm biletlerin tükendiğini söylerken, otogarda bilet arayan vatandaşları da mağdur etmemek için ek sefer düzenlediklerini söyledi.

Firma yetkilileri, otobüslerin bayram sonuna kadar dolu olduğunu aktarırken, birçok vatandaş bilet bulmakta zorlandığını ifade etti.

Biletlerini alan vatandaşlar, bayrama günler kala otogarın yolunu tuttu.

Ailesini bayram ziyaretine gittiğini belirten Üniversite Öğrencisi Selin Baştuğ, “ Kırklareli’ne kurban bayramı için ziyarete gidiyorum. Ailem ile birlikte geçireceğim bayramı. Hem bayramdan hem de finallerin bitmesinden dolayı bilet bulmakta zorlandım.” Dedi.

Yoğunluktan dolayı günler öncesinden yola çıktığını söyleyen Umut Sarı, “ bayramdan günler öncesi için bilet aldım. Çünkü çok fazla yoğunluk oluyor. Rahat bir yolculuk olsun diye erkenden biletimi aldım ve erkenden yola çıkıyorum.” Dedi.

Ailesini ziyaret etmeye geldiğini söyleyen Dilan Er, “ her yerde durum aynı şekilde. Otogarlar bayramdan dolayı çok fazla kalabalık. Bayrama yakın kalabalık nasıl olur tahmin bile edemiyorum çünkü günler öncesinden bu şekilde. Biz günler öncesinden geldik ve bayramın son günleri yoğunluk olmadan geri döneceğiz. Çanakkale’den geliyoruz bu bayramda çocuklarım dedeleri ve anneanneleri ile vakit geçirsin diye geldik.” Şeklinde konuştu.

Er, bayram tatilinde Edirne’yi de gezeceklerini söyledi.

Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ