Edirne kürek yarışlarını bekliyor.

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenecek Gençler Türkiye Kürek Kupası, Edirne'de gerçekleştirilecek. Edirne-Meriç Nehri, U23 Avrupa Şampiyonası Kürek Parkurunun açılışının yapılacağı organizasyonda, aynı zamanda Master Yarışları da gerçekleştirilecek.

Edirne kürek yarışlarını bekliyor.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MERİÇ NEHRİ’NDE BİR İLKE İMZA ATILIYOR.

Edirne Valiliği ve TED Edirne Koleji destekleri ile Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenecek Gençler Türkiye Kupası kürek yarışları, 12-14 Temmuz tarihlerinde Edirne -  Meriç Nehri’nde gerçekleştirilecek. Düzenlenecek kupa yarışları ile Edirne, ilk kez resmi bir kürek organizasyona ev sahipliği yapacak.

 Geçtiğimiz yıl Edirne Valiliği ve TED Edirne Koleji destekleri ile inşasına başlanan ve U23 Avrupa Kürek Şampiyonası ev sahibi olmaya hak kazanan Meriç Nehri Parkurunun açılışının yapılacağı Gençler Türkiye Kupası kürek yarışları, Mehmet Müezzinoğlu köprüsünde verilecek start ile başlayacak ve tarihi Meriç (Mecidiye) Köprüsü’nde son bulacak. Organizasyonda eleme yarışları ve açılış seremonisi 12 Temmuz tarihinde, final yarışları ise 13 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek

2000 ve 1000 metrelik parkurda mücadele edecek kürek sporcuları, Kadınlar ve Erkekler klasmanında ve 19 Yaş Altı (Gençler), 17 Yaş Altı (Yıldızlar) ve 15 Yaş Altı (Küçükler) kategorilerinde yarışacak. 25 kulüp ve 40’e yakın sporcunun katılacağı yarışlarda ekipler, Tek Çifte, İki Çifte, Dört Çifte, İki Tek, Dört Tek ve Sekiz Tek tekne sınıflarında mücadele edecek. Gençler Türkiye Kupası kürek yarışları ile birlikte eş zamanlı olarak Master Yarışları da

YARIŞLAR TRT SPOR YILDIZ EKRANLARINDA

Yarışların final müsabakalarının yapılacağı 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde sabah 09.00’da Gençler Türkiye Kupası kürek yarışları, TRT Spor Yıldız ekranlarında canlı yayınlanacak.

KUMRU ÖNGÜN