Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği'nden bisikletçilere desek

Edirne'de 22 Ekim Pazar Günü Cumhuriyetin 100. yılına özel gerçekleştirilecek olan 14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı'na Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) de destek verecek.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği'nden bisikletçilere desek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de düzenlenecek 14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı 22 Ekim Pazar Günü gerçekleştirilecek.

Edirne Bisiklet Derneği (EBİS) Başkanı Mustafa Kurt ve EFOD Başkanı Serdar İyiiz, Selimiye Meydanı'nda 14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi.

Cumhuriyet'in 100'ncü yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışları'nın 14'üncüsünün düzenleneceğini söyleyen Kurt, Yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden katılımcıların yanı sıra İran ve Bulgaristan'dan da sporcuların katılacağını belirtti.

70 kilometreden oluşan bir parkur söz konusu olacağını aktaran Kurt, Federasyon onaylı 5 hakemin görev alacağını belirterek tüm vatandaşları yarışmaya davet etti.

Kurt, yarışlarda EFOD'un derneklerine fotoğraflama desteği vereceğini duyurdu.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz de dernek üyelerince yarışmayı çeşitli noktalardan fotoğraflayacaklarını ifade etti.

Fotoğrafların herkese açık erişimde olacağını vurgulayan İyiiz, "Amacımız bu yarışmaya katkıda bulunarak destek vermek. Daha çok kamuoyuna duyurulmasını sağlamak" dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Edirne Temsilcisi Utku Zorlutuna ise yarışın, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ardından en uzun soluklu sürdürülen yarış olduğunu anımsatarak şu ana kadar yarışa 300 sporcunun ön kayıt yaptırdığını belirtti.